Wizz Air uruchamia pierwszą bazę w Azji!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 lutego 2016 18:48
10 komentarzy
Węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchamia swoją pierwszą bazę operacyjną w Azji. Poleci stamtąd do siedmiu europejskich miast.
Reklama
Od 23 września przewoźnik uruchomi bazę operacyjną na lotnisku Kutaisi w Gruzji oraz rozpocznie wykonywać stamtąd loty w siedmiu nowych kierunkach.
  • Kutaisi – Berlin (1---5--)
  • Kutaisi – Memmingen (1---5--)
  • Kutaisi – Mediolan Bergamo (--3---7)
  • Kutaisi – Dortmund (--3---7)
  • Kutaisi – Saloniki (-2-4-6-)
  • Kutaisi – Larnaka (-2---6-)
  • Kutaisi – Sofia (-2---6-)

Obecnie Wizz Air lata na czterech trasach z Kutaisi - do Warszawy, Katowic, Budapesztu i Wilna. Od września br. liczba tras wzrośnie do 11.

Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Kutaisi w 2012 roku i do tej pory przewiozła ponad 500 000 pasażerów.Uroczyste ogłoszenie nowej bazy nastąpiło dzisiaj podczas konferencji prasowej w Tbilisi. był wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishvili i Dyrektor Korporacyjny Wizz Air Owain Jones.

- Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usługi niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obupólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air - mówi Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air.

- Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast - powiedział Dimitri Kumsishvili, wicepremier, minister gospodarki i zrównoważonego rozwoju Gruzji.

Uruchomienie bazy operacyjnej w Gruzji to kolejny ruch Wizz Aira wpisujący się w strategię szukania nowych rynków. Loty z Kutaisi będą pierwszymi połączeniami w siatce spółki, które w ogóle nie obejmują regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory linia obsługiwała kierunki takie jak Kutaisi, Larnaka czy Tel Awiw jedynie z baz w swoim macierzystym rejonie Europy.

Prawdopodobne, że w przyszłości Wizz Air będzie otwierał coraz więcej tras poza Europę. Dzięki wprowadzeniu do floty airbusów A321, idealnych na dłuższe trasy, może to robić przy zachowaniu bardzo niskich kosztów jednostkowych. Spółka w ten sposób zdobywa rynek, na którym nie może z nią konkurować ani Ryanair, ani easyJet. Pytanie jednak, czy trasy do Gruzji mają aż taki potencjał.

Uwaga redakcji: Uprzedzając pytania, przyjęliśmy wariant przebiegu granicy Azji i Europy powszechnie używany w Polsce zgodny z ustaleniami Międzynarodowej Unii Geograficznej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_04511 2016-02-18 17:44   
gość_04511 - Profil gość_04511
Co do fachowości specó z Wizzaira - do Kutaisi Wizz lata od dłuższego czasu więc jakieś dane na temat frekwencji mają.
Gdy ja leciałem do Kutaisi w samolocie była spora grupa Ormian , trochę osób, które jechały do wschodniej Turcji (na przykłąd górnicy polscy do kopalni tureckich), sporo Gruzinów, dla których to jednak nieco taniej w świat.
Istotnei Sofia i Larnaka to pewna niespodzianka ale w sumie - nie jestem specem od kontaktów gruzińsko-ormiańsko ( a i trochę rosyjsko-kaukaskich) - cypryjskich.
Piszę rosyjcko-kaukaskich, bo do Mineralnych wód busów i autobusów było sporo.
gość_36e1d 2016-02-18 09:26   
gość_36e1d - Profil gość_36e1d
W porównaniu z prowincją Gruzji czy Armenii Polska jest rajem.Natomiast Tbilisi jest miastem ciekawym,ładnie położonym w dolinie rzeki Mtkwari-KuraJest kolejka gondolowa, kolejka na gore Mtatsminda,ładny ogród botaniczny, przyjemne stare miasto. W Tbilisi mieszka ok 100 narodowości z liczną grupą osób polskiego pochodzenia.Na kilka dni wypoczynku wymarzone. Tylko ceny biletów dość wysokie.Loty do Tbilisi i Kutaisi w godzinach nocnych.
mietek 2016-02-18 09:01   
mietek - Profil mietek
A kto by pomyślał, że z takiej biednej Polski ludzie będą latać do Gruzji? A połączenia jakoś funkcjonują i ciągle latają. Dużo ludzi, zwłaszcza na zachodzie, jest już znudzona lataniem ciągle do Hiszpanii, Grecji czy Włoch i szukają nowych, ciekawych kierunków. A Gruzja podobno jest piękna i niedroga. Dodatkowo podobno bardzo tam lubią Polaków:)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy