×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air uruchamia pierwszą bazę w Azji!


Węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchamia swoją pierwszą bazę operacyjną w Azji. Poleci stamtąd do siedmiu europejskich miast.


Od 23 września przewoźnik uruchomi bazę operacyjną na lotnisku Kutaisi w Gruzji oraz rozpocznie wykonywać stamtąd loty w siedmiu nowych kierunkach.
 • Kutaisi – Berlin (1---5--)
 • Kutaisi – Memmingen (1---5--)
 • Kutaisi – Mediolan Bergamo (--3---7)
 • Kutaisi – Dortmund (--3---7) 
 • Kutaisi – Saloniki (-2-4-6-)
 • Kutaisi – Larnaka (-2---6-)
 • Kutaisi – Sofia (-2---6-)

Obecnie Wizz Air lata na czterech trasach z Kutaisi - do Warszawy, Katowic, Budapesztu i Wilna. Od września br. liczba tras wzrośnie do 11.

Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Kutaisi w 2012 roku i do tej pory przewiozła ponad 500 000 pasażerów.Uroczyste ogłoszenie nowej bazy nastąpiło dzisiaj podczas konferencji prasowej w Tbilisi.  był wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishvili i Dyrektor Korporacyjny Wizz Air Owain Jones.

Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usługi niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obupólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air - mówi Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air. 

- Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast - powiedział Dimitri Kumsishvili, wicepremier, minister gospodarki i zrównoważonego rozwoju Gruzji.

Uruchomienie bazy operacyjnej w Gruzji to kolejny ruch Wizz Aira wpisujący się w strategię szukania nowych rynków. Loty z Kutaisi będą pierwszymi połączeniami w siatce spółki, które w ogóle nie obejmują regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory linia obsługiwała kierunki takie jak Kutaisi, Larnaka czy Tel Awiw jedynie z baz w swoim macierzystym rejonie Europy. 

Prawdopodobne, że w przyszłości Wizz Air będzie otwierał coraz więcej tras poza Europę. Dzięki wprowadzeniu do floty airbusów A321, idealnych na dłuższe trasy, może to robić przy zachowaniu bardzo niskich kosztów jednostkowych. Spółka w ten sposób zdobywa rynek, na którym nie może z nią konkurować ani Ryanair, ani easyJet. Pytanie jednak, czy trasy do Gruzji mają aż taki potencjał.

Uwaga redakcji: Uprzedzając pytania, przyjęliśmy wariant przebiegu granicy Azji i Europy powszechnie używany w Polsce zgodny z ustaleniami Międzynarodowej Unii Geograficznej.


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie