×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Styczniowe wzrost w amerykańskich liniach


Czterej najwięksi amerykańscy przewoźnicy lotniczy zanotowali wzrosty liczby pasażerów w styczniu. Najszybciej rozwija się Southwest Airlines, najwolniej - American Airlines.


Najwięcej pasażerów w styczniu przewiozły linie American Airlines. Ruch wyniósł 15,23 mln osób, co stanowiło wzrost zaledwie o 0,3 proc. Średnie wypełnienie samolotów tego przewoźnika wyniosło 79,7 proc. (wzrost o 1,5 pkt. proc.), w tym 82,3 proc. na trasach krajowych (wzrost o 2,7 pkt. proc.) i 78,1 proc. na międzynarodowych (+0,5 pkt. proc.). 

Linie Delta Air Lines przewiozły 13,29 mln osób, czyli o 5,8 proc. więcej niż rok temu. W samolotach tej spółki średnio zajętych było 81,3 proc. miejsc, w tym 81,1 proc. na trasach krajowych i 81,7 proc. na międzynarodowych. Stanowiło to wzrosty o po 2,1 pkt. proc. w każdym przypadku. 

Linie United Continental obsłużyły 10,36 mln pasażerów - o 1,6 proc. więcej niż przed rokiem. Średni load-factor dla tej linii wyniósł 80,9 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.). Na trasach krajowych wzrósł o 0,3 pkt. proc. do 83,4 proc., a na międzynarodowych pozostał bez zmian i wyniósł 79,1 proc. 

NIskokosztowa linia Southwest przewiozła w styczniu 10,92 mln pasażerów, co stanowiło wzrost aż o 8,8 proc. Średnie wypełnienie samolotów spółki wyniosło 77,5 proc. i było o 2,3 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem. Warto odnotować, że load-factor Southwest jest niższy niż linii tradycyjnych - to inaczej niż w Europie, gdzie low-costy mają znacznie lepszą skuteczność w wypełnianiu samolotów. 


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie