Ryanair otworzy bazę w Norymberdze

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 lutego 2016 18:15
2 komentarze
Ryanair zapowiedział otwarcie swojej 79. bazy. Tym razem wybór padł na niemiecką Norymbergę. Będzie to jednocześnie 7. baza przewoźnika w tym kraju.
Reklama

- Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić powstanie naszej nowej bazy na lotnisku w Norymberdze. To duża inwestycja, ale także znaczące rozszerzenie usług dla pasażerów. Dzięki temu planujemy w przyszłym roku obsłużyć w tym porcie ok. 450 tys. podróżnych i stworzyć 330 nowych miejsc pracy - chwali się Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

Na lotnisku w Norymberdze zbazowany będzie jeden samolot. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie pięciu nowych tras. Codzienne loty będą oferowane do: Budapesztu, Manchesteru, Mediolanu-Bergamo oraz Rzymu-Ciampino. Dwa razy w tygodniu (we wtorki i piątki) linia poleci na Maltę. Do dwóch dziennie wzrośnie oferta rejsów do Londynu-Stansted.

- Nowe połączenia są bardzo cennym wzbogaceniem siatki tras dostępnych z naszego lotniska. Maja wiele walorów zarówno z punktu widzenia biznesu jak i turystki. Ryanair rozpoznał duży potencjał Norymberskiego Obszaru Metropolitalnego i cieszymy się, że chce wykorzystać możliwości jakie nasz rynek stwarza przewoźnikom lotniczym - skomentował Michael Hupe, dyrektor portu lotniczego w Norymberdze.

Od chwili zainaugurowania nowej bazy, która będzie miała miejsce 1 listopada 2016 r., Ryanair będzie oferował stąd 42 rejsy tygodniowo na 6 kierunkach. Obecnie przewoźnik lata z Norymbergi do Alicante i Malagi oraz do Londynu-Stansted.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_07eda 2016-02-10 23:18   
gość_07eda - Profil gość_07eda
Zima 2017 to dopiero za poltora roku. Spokojnie.
kilifi 2016-02-10 22:46   
kilifi - Profil kilifi
Moze warto dodac, ze Ryanair rowniez otwiera od listopada baze w Hamburgu i bede tam stacjonowaly 2 samoloty przwoznika, Ryanair bedzie obsugiwal az 14 kierunkow!!
Oj biedna ta nasza baza w Bremie, zero nowosci latem, zmniejszenie ilosci polaczen i kierunkow do poprzednich lat, i zadnych nowych zapowiedzi na zime 2017
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama