Finnair: Nowe menu na trasie do Hong Kongu w klasie biznes

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 lutego 2016 17:54
Finnair zaprezentował nowe autorskie dania, które od 4 lutego będą podawane podczas lotów do Hongkongu w klasie biznes.
Reklama
Inspirowany aktualnymi trendami fińskiej kultury oraz tradycyjną nordycką estetyką, Finnair stworzył nowe menu we współpracy z szefem kuchni Jaakko Sorsa z FINDS Restaurant & Bar w Hongkongu. Jest to pierwsze menu Finnaira skomponowane wspólnie z kucharzem z Azji, oraz pierwsze menu stworzone pod kątem lotów dalekodystansowych. FINDS Restaurant & Bar założona w 2004 jest jedyną nordycką restauracją w Hongkongu, a jej nazwa pochodzi od pierwszych liter nazw krajów Europy Północnej: Finlandii, Islandii, Norwegii, Danii i Szwecji.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Executive%20Chef%20Jaakko%20Sorsa.jpg
Szef kuchni Jaakko Sorsa jest znany z tworzenia prostych i naturalnych smaków. Jego menu "Fińskie Tradycje" zostało stworzone na bazie cieszących się największym powodzeniem składników takich jak grzyby porcini, łosoś, pszenica, ziemniaki, marchewka oraz żółte buraki, a potrawy zostały przygotowane tradycyjnymi metodami takimi jak wędzenie, peklowanie i kwaszenie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Finnair%20Signature%20Menu%20by%20Jaakko%20Sorsa.jpg
- Menu stworzone wspólnie z FINDS to kolejny etap naszej udanej współpracy z wiodącymi szefami kuchni. Chcemy zaczerpnąć z naszych kulinarnych tradycji i udostępnić klientom podróżującym na trasie do Hongkongu to co najlepsze w nordyckich smakach. Ponieważ większość naszych pasażerów korzystających z połączeń z Hongkongu docelowo podróżuje do około 70 europejskich miast z siatki połączeń Finnnaira, chcemy by mogli zakosztować smaków Finlandii na pokładzie samolotu - powiedziała Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej fińskiego przewoźnika.

Finnair zaczął serwować autorskie dania na pokładach swoich samolotów w 2013 roku. Od tamtego czasu, tworząc menu oferowane podczas dalekodystansowych lotów z Helsinek, linia regularnie współpracuje z szefami kuchni najlepszych fińskich restauracji.

Przewoźnik oferuje wygodne połączenia z Warszawy, Gdańska i Krakowa do Hong Kongu z przesiadką w Helsinkach, ceny biletów w klasie biznes rozpoczynają się od 8350 złotych.

Fot. Finnair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy