×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: 5-proc. wzrost w styczniu


Linie SAS przewiozły w styczniu br. 1,81 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 5 proc. wobec tego samego miesiąca 2015 r. Najszybciej ruch rósł na trasach międzykontynentalnych.


W ruchu regularnym SAS obsłużył 1,76 mln osób (wzrost o 5,2 proc.), a w przewozach czarterowych - 56 tys. osób (spadek o 0,5 proc.). Średnie obłożenie w tych segmentach wyniosło odpowiednio 63,7 proc. (spadek o 1,9 pkt. proc.) i 91,2 proc. (wzrost o 1,8 pkt. proc.), a na całej siatce - 65,3 proc. (spadek o 1,9 pkt. proc.). 

Na trasach obsługiwanych regularnie przewozy mierzone wskaźnikiem RPK wzrosły najszybciej w segmencie przewozów międzykontynentalnych - o 15,9 proc. (ale przy równoczesnym wzroście oferowania o 22,2 proc.). Na trasach europejskich przewozy wzrosły o 10,4 proc., a oferta o 14,9 proc. Jedynie na trasach krajowych wskaźnik wypełnienia poprawił się, bo ruch wzrósł o 5,1 proc., a oferowanie tylko o 2,1 proc. 

W styczniu br. SAS obsłużył 98,2 proc. planowanych lotów, z czego 76,1 proc. odbyło się o czasie. gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie