×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot airbusa A321neo


Wczoraj (9.2) odbył się pierwszy lot samolotu airbus A321 w wersji z nowymi silnikami, czyli A321neo. W tracie 5,5-godzinnego lotu maszyna i silniki spisały się zgodnie z założeniami.


Pierwszy lot testowy A321neo rozpoczął i zakończył się na lotnisku Finkenwender w Hamburgu - znajdują się tam zakłady montażu końcowego samolotów z rodziny airbus A320. Maszyna była wyposażona w silniki CFM International LEAP-1A. 


W trakcie pierwszego lotu wykonano szereg testów na różnych poziomach lotu i przy różnej prędkości. Sprawdzono tzw. kopertę lotu, czyli maksymalne ograniczenia operacyjne dotyczące różnych parametrów. Pilotami byli Martin Scheuermann i Bernardo Saez Benito Hernandez. W kokpicie znajdował się jeszcze inżynier Gerard Leskepit, a na pokładzie dwóch kolejnych inżynierów - Sandra Bour Schaeffer i Emiliano Requena Esteban. 

Pierwsza dostawa samolotu A321neo jest planowana na koniec 2016 r. 

Był to drugi samolot w wariancie "neo" oblatany przez Airbusa. Model A320neo został oblatany we wrześniu 2014 r. (Pasazer.com uczestniczył w tym wydarzeniu w Tuluzie), a niedawno pierwszy samolot tego typu został dostarczony do klienta. 20 stycznia pierwszą maszynę A320neo odebrała Lufthansa.

fot. Airbus Mediagość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie