UIA: Nowa taryfa bez bagażu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 lutego 2016 08:00
Taryfa typu "tylko bagaż podręczny", zawierająca jedynie bagaż podręczny, pojawiła się w ofercie Ukraine International Airlines na kilku trasach przewoźnika.
Reklama

Od 15 lutego w ramach eksperymentu oraz dla wygody pasażerów Ukraińskie Linie Lotnicze wprowadzają taryfę "tylko bagaż podręczny" na połączeniach z Kijowa do Wilna, Charkowa, Lwowa, Dniepropietrowska i z Odessy do Tel Awiwu. Jak wykazała analiza ruchu pasażerskiego UIA, prawie 25 proc. pasażerów klasy ekonomicznej podróżuje tylko z bagażem podręcznym.

Bilety w tej taryfie można już rezerwować na stronie przewoźnika oraz w biurach podróży z logo IATA. Dzięki temu pasażerowie korzystający z powyższych rejsów mogą wybrać jedną z trzech opcji przy przewożeniu bagażu: tylko bagaż podręczny (klasa ekonomiczna), standardowa oferta – 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg (klasa ekonomiczna) oraz 2 sztuki bagażu rejestrowanego, każdy o wadze do 23 kg (klasa biznes).

Nowa taryfa "tylko bagaż podręczny" obowiązywać będzie od 15 lutego 2016 r. Jeśli pasażer kupił bilet w tej taryfie, a zdecyduje się podróżować z bagażem rejestrowanym, musi dopłacić, nie później niż 24 godziny przed planowym odlotem, 15 dolarów amerykańskich (około 60 zł) do rezerwacji w jedną stronę.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama