×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 30-proc. wzrost w Modlinie


W styczniu lotnisko w Modlinie obsłużyło 214,1 tys. pasażerów w ruchu regularnym. To o 28,7 proc. więcej niż w styczniu 2015 r. - w tamtym czasie z portu skorzystało 166,4 tys. podróżnych. Według prognoz w całym 2016 r. port przyjmie 2,9 mln pasażerów.



Liczba pasażerów według miesięcy




Ubiegły rok zamknęliśmy na pozycji piątego lotniska w Polsce, które obsługuje obecnie już 9 proc. rynku - mówi Piotr Okienczyc, prezes zarządu lotniska w Modlinie. - W tym roku, zgodnie z prognozami, przyjmiemy 2,9 mln podróżnych, co oznacza 12 proc. wzrostu w stosunku do 2015 r. 

W styczniu z połączeń krajowych skorzystało 21 tys. pasażerów, a z międzynarodowych - 193,1 tys. Odbyło się 1,5 tys. operacji lotniczych. 

Najpopularniejszym kierunkiem był Londyn-Stansted - na trasie między tym portem lotniczym a Modlinem podróżowało łącznie 34,7 tys. pasażerów w obydwu kierunkach. Kolejne miejsca zajęły trasy do i z Rzymu-Ciampino (13 tys.), Brukseli-Charleroi (12 tys.) i Wrocławia (11,9 tys.). Najlepsze wypełnienie Ryanair, jedyna linia obecna w Modlinie, osiągnęła na trasie na Teneryfę (95,5 proc.), Gran Canarię (94,6 proc.) i Fuertaventurę (94,5 proc.). Najgorzej wypełnione są za to samoloty na trasach do i z Gdańska (48,3 proc.), Goteborga (58 proc.) i Wrocławia (61,6 proc.). 



gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie