×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 6 proc. wzrostu w styczniu


W styczniu 2016 r. port lotniczy Wrocław obsłużył o 6 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, czyli ponad 150 tys. osób.


Liczba pasażerów według miesięcy
Na trasach międzynarodowych linie niskokosztowe przewiozły ponad 95 tys. podróżnych, czyli o 12,3 proc. więcej. 

Największym sukcesem jest Teneryfa. W styczniu samoloty na tej trasie były wypełnione w ponad 94 proc. - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w porcie lotniczym Wrocław.

W porównaniu do stycznia 2015 r. na trasie do Bolonii przybyło 20,5 proc. pasażerów, do Rzymu (Ciampino) - 20,2 proc., a do Barcelony (Girony) - 15,5 proc. Jeśli chodzi o pozostałe kierunki, to największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na trasach do Eindhoven (42,9 proc.) oraz do Londynu Luton (31,9 proc.). Na obu tych kierunkach przewoźnik zwiększył liczbę rejsów w porównaniu do poprzedniego roku. Znaczny wzrost liczby pasażerów odnotowały też linie Ryanair na połączeniach na Wyspy Brytyjskie: o 23,2 proc. do Bristolu, o 13,7 proc. do East Midlands, a o 10,6 proc. do Londynu Stansted.

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w styczniu 2016 r. ponad 23 tys. pasażerów, czyli w sumie o 8,4 proc. więcej niż w styczniu 2015 r.

Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Kopenhagi (72,7 proc.), obsługiwanej przez linie SAS. Z kolei Lufthansa na połączeniu do Frankfurtu odnotowała wzrost o 19,9 proc., a do Monachium o 7,6 proc.. Na tym ostatnim kierunku niemiecki przewoźnik od 7 maja wprowadzi dwa dodatkowe rejsy, które będą realizowane w weekendy.

Z połączeń krajowych skorzystało w styczniu blisko 30 tys. pasażerów, czyli o 3,6 proc. więcej niż przed rokiem. Ponownie można zauważyć trend wzrostowy (8,2 proc.) na trasie do Warszawy obsługiwanej przez PLL LOT.gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie