×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin z mniejszą stratą w 2015 r.


Port lotniczy w Modlinie zanotował w ubiegłym roku ok. 5 mln zł straty netto. To o połowę mniej niż zakładał plan. Na poziomie wyniku operacyjnego EBITDA lotnisko zarobiło 16,2 mln zł.- W zeszłym roku mieliśmy już regularne zyski miesięczne na poziomie EBITDA - podkreślił na spotkaniu z dziennikarzami Marcin Danił, wiceprezes lotniska w Modlinie.

Wynik EBITDA to zarobek przed odliczeniem nakładów inwestycyjnych, opodatkowania, deprecjacji i amortyzacji. Ten wskaźnik pokazuje, jaki jest wynik spółki na bieżącej działalności operacyjnej. Danił zwraca uwagę, że wynik netto dla Modlina jest niższy niż EBITDA z uwagi przede wszystkim na inwestycje i amortyzację. 

W tym roku lotnisko będzie nadal na minusie na poziomie netto. Plan zakłada 2-3 mln zł straty netto. W 2017 r. spółka ma już zarobić na czysto. 

Danił zwraca uwagę, że w branży lotniczej to rzadkie osiągnięcie, by już po pięciu latach od uruchomienia spółka przynosiła zyski netto. Dodaje, że na poziomie EBITDA zyski będą coraz lepsze, a wynik netto będzie się poprawiał mimo coraz wyższych nakładów na amortyzację.

W ubiegłym roku port lotniczy w Modlinie obsłużył 2,59 mln pasażerów. Zwykle za próg rentowności lotniska przyjmuje się ruch na poziomie 1-1,5 mln osób rocznie, jednak dla lotnisk zdominowanych przez linie niskokosztowe wartość ta zwykle rośnie. Budowa lotniska w Modlinie kosztowała ponad 330 mln zł.  gość_dfa24 - Profil
gość_dfa24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie