×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair podwoił zysk w ostatnim kwartale


W ostatnim kwartale 2015 r. Ryanair zarobił 103 mln euro netto. To ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie 2014 r. - wtedy zysk na czysto wyniósł 49 mln euro.W okresie od października do grudnia 2015 r. (czyli w III kw. roku rozliczeniowego) Ryanair przewiózł 24,9 mln osób, co stanowiło wzrost o 20 proc. Średnia cena biletu spadła o 1 proc. do 40 euro, a wypełnienie samolotów poprawiło się o 5 pkt. proc. do 93 proc. 

Takie statystyki przełożyły się na wzrost przychodów o 17 proc. do 1,33 mld euro. Marża netto przewoźnika wyniosła 8 proc. i była o 4 pkt. proc. wyższa niż przed rokiem. Całkowite koszty jednostkowe przewoźnika spadły o 5 proc. w ujęciu rocznym, a koszty pozapaliwowe - o 1 proc. 

Dzięki lepszym od oczekiwanych wynikom Ryanair podniósł prognozę całorocznego ruchu ze 105 do 106 mln pasażerów. Linia spodziewa się jednak, że bilety będą nadal tanieć - obecnie szacuje, że w pierwszych trzech miesiącach 2016 r. będą one o 6 proc. tańsze niż w tym samym okresie 2015 r. Poprzednia prognoza mówiła o 4-proc. spadku cen. 

Ryanair nie zmienił prognozy zysku netto (przed uwzględnieniem zdarzeń jednorazowych) - nadal ma to być pomiędzy 1,175 a 1,225 mld euro. Przewoźnik wskazuje jednak, że wynik prawdopodobnie będzie zbliżony do górnej granicy tego zakresu.

gość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie