×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet ze spadkiem przychodów w ostatnim kwartale


Brytyjska linia easyJet przewiozła w okresie od października do grudnia 16,1 mln pasażerów, czyli o 8,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Z powodu presji konkurencyjnej spadły jednak ceny biletów, a to przełożyło się na niższe niż w 2014 r. przychody.


W ostatnim kwartale roku (pierwszym kwartale roku rozliczeniowego linii) easyJet uzyskał 930 mln funtów przychodów, w tym 914 mln ze sprzedaży biletów i usług dodatkowych. To spadek odpowiednio o 0,1 i 0,3 proc. w ujęciu rocznym. 

Przychód na pasażera spadł aż o 7,6 proc. do 57,90 funta, a przychód na fotel - o 6,9 proc. do 52,28 funta. Po korekcie o wahania walut ten ostatni wskaźnik zmalałby o 3,7 proc. 

Koszt w przeliczeniu na fotel wyniósł 51,17 funta (spadek o 6,2 proc.), a po uwzględnieniu wahań kursowych spadek zmalałby do 3,7 proc. Koszty pozapaliwowe wzrosły o 1,3 proc. do 39,05 funta na fotel. 

Spółka zanotowała w okresie od października do grudnia średnie wypełnienie samolotów na poziomie 90,3 proc., co stanowiło wzrost o 0,6 pkt. proc.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie