Rafał Milczarski nowym prezesem LOT

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 stycznia 2016 19:57
23 komentarzy
Rada nadzorcza LOT-u po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym powołała na stanowisko prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta.
Reklama

Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Rafał Milczarski ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Podczas studiów odbywał praktyki między innymi w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Ma bogate, międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii. Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL – towarowego przewoźnika kolejowego, którego jako prezes i współwłaściciel poprowadził od startup’u do osiągnięcia kilkuprocentowego udziału w rynku przewozów towarowych w Polsce. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych. Prywatnie jest żonaty i ma dwoje dzieci. Interesuje się historią i gospodarką.

Borys Buta z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Uniwersytet Warszawski. Przez trzy lata był prezesem Air Transport Support, firmy specjalizującej się w obsłudze operacyjnej linii lotniczych, w tym w przygotowywaniu operacji lotniczych, obliczaniu emisji CO2, uzyskiwaniu certyfikatów agenta obsługi naziemnej czy pośredniczeniu w wynajmie samolotów. Z LOT-em był już związany w przeszłości, najpierw jako prawnik, następnie jako pełnomocnik zarządu LOT Travel.

Rada zdecydowała jednocześnie o odwołaniu z funkcji członka zarządu ds. handlowych Marcina Celejewskiego oraz z funkcji członka zarządu ds. korporacyjnych Moniki Kiełtyki-Michny.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bf5ef 2016-01-30 08:55   
gość_bf5ef - Profil gość_bf5ef
Jeśli strona internetowa firmy Air Transport Support ma być wizytówką nowego wiceprezesa ds. operacyjnych, to potwierdzić można, że jest pasjonatem lotnictwa i nic więcej.
Prezes z doświadczeniem w kolejnictwie, to nie grzech, ale prawnik w OPS narodowego przewoźnika z doświadczeniem w firmie, o której nikt nie słyszał w branży? To przynajmniej niepokojące.
gość_74fba 2016-01-29 18:33   
gość_74fba - Profil gość_74fba
Mam wrazenie, ze do LOTu przyszla tzw. pissowska "dobra zmiana". Slychac to bylo na dzisiejszym spotkaniu z pracownikami. Pan prezes powiedzial, ze z LOTem jest bardzo zle, i "przez ostatnie dwa lata lozyli na LOT tylko biedni ludzie placac VAT od bulek". Jakas zenada. Stwierdzil tez ze nalezy gruntownie LOT przebudowac i on tu przychodzi na conajmniej 5 lat by to zrobic. Powiedzial, ze zdziwil sie, ze zostal wybrany i nie byl to spisek, ze zostal prezesem. A co robil przez ponad miesiac w firmie, jak zostal wsadzony do LOTu jako pelnomocnik. Wszyscy dobrze wiedzieli, ze jest tu po to, by przygotowac sie do konkursu, ktory wygra.
Pan wiceprezes w placzliwym tonie narzekal, jak to dwukrotnie go wyrzucano wczesniej z firmy, raz kiedy pracowal jako prawnik, a drugi raz jak pelnomocnik zarzadu. Ani slowa pozytywow.
Generalnie beznadzieja... oby nie bylo powtorki z tego, co juz pis tej firmie zlego zrobil kiedy przed dekada zahedgowal paliwo i do dzis LOT probuje przez to wyjsc na prosta.
pcharasz 2016-01-29 18:04   
pcharasz - Profil pcharasz
Ja też postrzegam tę nominację z umiarkowanym, ostrożnym optymizmem. Teraz chciałbym usłyszeć jaka jest wizja rozwoju LOT-u wg. nowego prezesa. Mam nadzieję, że bez rewolucji.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama