×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia: Pierwszy A330 w maju


Pierwszy airbus A330-200 trafi do linii Air Serbia w drugim kwartale tego roku - poinformował portal EX-YU Aviation. Pozwoli to serbskiemu przewoźnikowi na uruchomienie rejsów dalekodystansowych do USA. Połączenie z Belgradu na lotnisko JFK wystartuje w czerwcu 2016 r.


Samolot trafi do linii w maju tego roku. Wynajęty zostanie na zasadzie leasingu operacyjnego od Jet Airways i latać będzie pod marką Air Serbia wraz z serbską załogą.

Nowy nabytek linii zabierze na pokład 256 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży: 18 w klasie biznes i 238 w klasie ekonomicznej. Maszyna napędzana jest dwoma silnikami General Electric GE CF6-80E1A4B i została wyprodukowana w 2007 roku. Samolot służbę rozpoczął w grudniu 2007 w linii Jet Airways (VT-JWJ), a obecnie lata dla Etihadu (A6-EYC).

//www.pasazer.com/img/images/normal/airserbia,a330,media.jpg
Tak ma wyglądać airbus A330-200 w barwach linii Air Serbia

Oprócz Nowego Jorku, serbski przewoźnik ma obsługiwać także loty Pekinu. Nie wyklucza również rejsów do Chicago i Toronto. Jednak decyzja o ich starcie zapadnie dopiero w niedalekiej przyszłości.

Obecnie flota linii składa się z 19 samolotów: sześciu ATR-ów 72, ośmiu airbusów A319, dwóch A320 oraz trzech boeingów B737-300.

Fot. Air Serbiagość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie