×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier: Seryjna produkcja CSeries. Piloci SWISS na szkoleniu


Bombardier Commercial Aircraft poinformował we wtorek, że zakończyły się przygotowania do pełnej i seryjnej produkcji samolotów CSeries. Linia montażu końcowego (FAL) w mieście Mirabel jest w pełni wyposażona, a produkcja przebiega zgodnie z założonym planem.


Bombardier potwierdził także, że pierwszy samolot CS100, który ma zostać dostarczony do pierwszego odbiorcy Swiss International Air Lines i rozpocząć służbę w drugim kwartale 2016 r. zjechał z linii montażu końcowego.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries1.jpg
Bombardier potwierdził także, że pierwszy seryjny samolot CS100, który ma zostać dostarczony do pierwszego odbiorcy (launch customer) Swiss International Air Lines i rozpocząć służbę w drugim kwartale 2016 r., zjechał z linii montażu końcowego.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries4.jpg
Warto dodać, że kilka dni temu załogi kokpitowe i mechanicy linii Swiss rozpoczęli szkolenie symulatorowe i hangarowe. Pracownicy SWISS przechodzą intensywne szkolenie na przygotowanie się do obsługi operacyjnej nowych maszyn. W najbliższych tygodniach CS100 zawita także na testy do Europy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries2.jpg
Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy średniego zasięgu. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele: CS100 oraz CS300, które zabiorą na pokład kolejno od 110/120 do 145/160 pasażerów. Dostawa pierwszego CS100 zaplanowana jest na w drugim kwartale 2016 r. do linii SWISS. To wskazuje na kolejne opóźnienie, ponieważ wcześniej Bombardier deklarował dostawę do szwajcarskiej linii już w styczniu przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cs100swiss,paryz,pbozyk.jpg
Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia na 243 maszyny CSeries, w tym 190 CS300, oraz opcje na nieco ponad 160 maszyn CS100/CS300. To wciąż bardzo małe liczby programu, który kosztuje Bombardiera już ponad 4 mld dolarów amerykańskich. Warto dodać, że w zamówieniach (firm orders) rosyjski Suchoj Superjet 100 prześcignął CSeries. Łącznie do tej pory zamówiono 358 SSJ100 wraz ze 130 opcjami. Być może lepsze wyniki testów w powietrzu oraz wejście do służby w liniach SWISS pozwoli Bombardierowi zainteresować inne linie lotnicze i zebrać kolejne zamówienia.

//www.pasazer.com/img/images/normal/bombardier,cs300,paris,pbozyk_1.jpg

Zapraszamy także na 5 pytań o... Bombardiera CSeries z Robertem Dewar, wiceprezesem Bombardier Commercial Aircraft i szefem programu CSeries.

Fot. Bombardier, Piotr Bożykgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie