Linie Adria Airways sprywatyzowane

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 stycznia 2016 11:52
Niemiecki fundusz inwestycyjny 4K Invest kupił 91,6 proc. udziałów w słoweńskiej państwowej linii Adria Airways. Wartość samej transakcji to... 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).
Reklama

Słoweński fundusz narodowy SDH wystawił Adrię na sprzedaż w lipcu 2015 r. Fundusz sprzedawał ok. 2 proc. własnych udziałów, niemal 70 proc. należące bezpośrednio do Skarbu Państwa oraz ok. 20 proc., których właścicielem był państwowy fundusz DUTB.

Zgodnie z warunkami transakcjami SDH zobowiązał się dokapitalizować spółkę kwotą 3,1 mln euro. Z kolei 4K zainwestuje milion euro. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez krajowe i unijne organy. Ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych miesięcy.

To druga próba prywatyzacji Adria Airways - w 2012 r. nikt nie był chętny do zakupu linii.

Fundusz 4K ma główną siedzibę w Monachium. To inwestor wyspecjalizowany w pozyskiwaniu firm przeznaczonych do restrukturyzacji.

Słoweński przewoźnik ma główną bazę na lotnisku w Ljubljanie i flotę trzech airbusów A319 i dziewięciu bombardierów CRJ w różnych wersjach. Linia ma też niewielką bazę na lotnisku w Łodzi - stacjonuje tam jeden bombardierj CRJ-700, a Adria oferuje loty do Amsterdamu i Monachium.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama