×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Adria Airways sprywatyzowane


Niemiecki fundusz inwestycyjny 4K Invest kupił 91,6 proc. udziałów w słoweńskiej państwowej linii Adria Airways. Wartość samej transakcji to... 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).Słoweński fundusz narodowy SDH wystawił Adrię na sprzedaż w lipcu 2015 r. Fundusz sprzedawał ok. 2 proc. własnych udziałów, niemal 70 proc. należące bezpośrednio do Skarbu Państwa oraz ok. 20 proc., których właścicielem był państwowy fundusz DUTB. 

Zgodnie z warunkami transakcjami SDH zobowiązał się dokapitalizować spółkę kwotą 3,1 mln euro. Z kolei 4K zainwestuje milion euro. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez krajowe i unijne organy. Ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych miesięcy. 

To druga próba prywatyzacji Adria Airways - w 2012 r. nikt nie był chętny do zakupu linii. 

Fundusz 4K ma główną siedzibę w Monachium. To inwestor wyspecjalizowany w pozyskiwaniu firm przeznaczonych do restrukturyzacji.

Słoweński przewoźnik ma główną bazę na lotnisku w Ljubljanie i flotę trzech airbusów A319 i dziewięciu bombardierów CRJ w różnych wersjach. Linia ma też niewielką bazę na lotnisku w Łodzi - stacjonuje tam jeden bombardierj CRJ-700, a Adria oferuje loty do Amsterdamu i Monachium. gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie