×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 30 mln pasażerów w Berlinie


Berlińskie lotniska Tegel i Schonefeld odprawiły w 2015 r. 29,53 mln pasażerów - najwięcej w historii i o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdecydowanie szybciej rozwija się mniejsze lotnisko Schonefeld, bo Tegel jest przepełnione.W ubiegłym roku z lotniska Tegel skorzystało 21,0 mln podróżnych - o 1,5 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie Schonefeld odprawiło 8,53 mln osób, czyli aż o 16,9 proc. więcej. Mniejsze z lotnisk już wcześniej rozwijało się dynamiczniej, bo ma mniejsze ograniczenia infrastrukturalne, ale przyspieszyło po uruchomieniu bazy Ryanaira jesienią. W grudniu Schonefeld zanotowało wzrost o 39,9 proc. (do 809 tys.), podczas gdy Tegel zwiększyło liczbę pasażerów jedynie o 1,2 proc. (do 1,5 mln). 

Na berlińskich lotniskach wykonano w ubiegłym roku 260,6 tys. operacji lotniczych (wzrost o 3,2 proc.), w tym 184,5 tys. na Tegel (1,2 proc.) i 76,1 tys. na Schonefeld (8,3 proc.).

Początkowa przepustowość nowo budowanego lotniska w Berlinie ma wynieść 27 mln pasażerów rocznie. Już wiadomo, że nie wystarczy to do przejęcia całego dotychczasowego ruchu, który był w zeszłym roku o niemal 3 mln pasażerów większy.gość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie