×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga przekroczyła 26 mln pasażerów


Lotnisko w Kopenhadze odprawiło w 2015 r. 26,61 mln pasażerów - o 3,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wzrosła liczba pasażerów na trasach dalekiego i krótkiego zasięgu, ale mniej osób wybierało Kopenhagę jako punkt przesiadkowy.


W ubiegłym roku na trasach europejskich do i z Kopenhagi podróżowało 21,3 mln osób, co stanowiło wzrost o 4,4 proc. Z kolei z połączeń międzykontynentalnych skorzystało 2,67 mln osób - o 3,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubyło podróżnych na trasach krajowych - było ich 1,66 mln, czyli o 2,9 proc. mniej. 

Większość pasażerów odlatujących z Kopenhagi rozpoczynała podróż lotniczą w tym mieście. Było ich 9,64 mln, czyli o 6,9 proc. więcej niż w 2014 r. Pasażerów przesiadających się w stolicy Danii było 3,14 mln, czyli o 5,6 proc. mniej. 

Liczba operacji lotniczych wzrosła o 1,2 proc. do 251,8 tys. 

- Liczba lotów dalekodystansowych z Kopenhagi wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 lat, a tylko w ostatnim roku przybyło pięć nowych tras. Więcej kierunków to więcej pasażerów - tylko w grudniu liczba pasażerów w tym segmencie wzrosła o 15,2 proc., co było znacznie powyżej średniej dla całego ruchu - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Thomas Woldbye, prezes lotniska w Kopenhadze. 

Najpopularniejszymi trasami były połączenia do Londynu (1,9 mln pasażerów), Sztokholmu (1,45 mln), Oslo (1,41 mln), Amsterdamu (889 tys.) i Aalborga (874 tys.). 

Najwięcej pasażerów skorzystało z lotniska w Kopenhadze w lipcu - było to 2,73 mln osób. Największy wzrost lotnisko zanotowało w grudniu (wyniósł 12,5 proc.).gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie