×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Prawie 2-proc. wzrost w grudniu


Skandynawskie linie SAS przewiozły w grudniu 1,89 mln pasażerów, czyli o 1,8 proc. więcej niż rok temu. Średnie wypełnienie spadło o 3 pkt. proc. do zaledwie 69,2 proc.


Jak poinformował przewoźnik, wzrost mógłby być wyższy, gdyż w listopadzie dokonano mniej niż założono rezerwacji. Można to wiązać z przejściowym odpływem pasażerów po zamachach terrorystycznych w Paryżu. 

Spośród wszystkich pasażerów linii 1,85 mln (wzrost o 2,1 proc.) podróżowało na połączeniach regularnych, a 35 tys. na lotach czarterowych (spadek o 9,4 proc.). 

Całkowita oferta spółki liczona wskaźnikiem ASK wzrosła o 11,6 proc., a ruch mierzony według RPK o 6,9 proc. W ruchu regularnym najszybciej oferowanie i ruch rosły na trasach interkontynentalnych (odpowiednio o 23 i 15 proc.). Na europejskich wzrosty wyniosły odpowiednio 10,8 i 5,4 proc. Najwolniej oferta i ruch zwiększane były na rejsach krajowych w Skandynawii (o 1,4 i 1,2 proc.). 

W grudniu 2015 r. wykonanych zostało 99 proc. zaplanowanych lotów SAS-u. W tym 83,6 proc. wykonanych było o czasie. Średni yield wyniósł ,96 SEK (spadek o 9 proc.), a przychód jednostkowy 0,65 SEK (spadek o 13 proc.). gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie