airberlin i Etihad jednak ze zgodą na code-share

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 stycznia 2016 10:31
1 komentarz
Niemiecki sąd apelacyjny zmienił wcześniejszą decyzję sądu w Brunszwiku i zgodził się na objęcie 76 tras linii airberlin i Etihad Airways porozumieniem code-share. Wyłączone spod niego zostaną jedynie trasy krajowe w Niemczech.
Reklama

Decyzja oznacza, że linie będą mogły zrealizować niemal całą planowaną ofertę. Z 81 proponwanych tras w ramach umowy code-share sądy zgodziły się na 76 - 50 już wcześniej i dodatkowe 26 w wyniku apelacji. Najwyższy Sąd Administracyjny uznał, że jedynie pięć tras krajowych narusza warunki umowy dwustronnej o prawach przewozowych między Niemcami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Przewoźnicy mają zatem obecnie zgodę od niemieckiego urzędu lotnictwa cywilnego na oferowanie tych tras w ramach code-share do końca sezonu zimowego, czyli do końca marca.

Pod koniec zeszłego roku sąd w Brunszwiku uznał, że 31 tras objętych umową code-share między airberlin i Etihad Airways narusza warunki umowy między Niemcami a ZEA.

Linie airberlin i Etihad Airways oferują obecnie 81 tras z Niemiec w ramach umowy code-share. Tak bliska współpraca jest efektem zaangażowania kapitałowego arabskiej spółki - ma ona 29,2 proc. akcji niemieckiego przewoźnika.

Sprawę do sądu w Brunszwiku skierował niemiecki rząd. Co prawda wcześniej zgodził się on na objęcie tras porozumieniem code-share, ale potem wycofał zgodę. O taką decyzję apelowała Lufthansa, która szacuje, że airberlin zarabia dodatkowe 140 mln euro rocznie dzięki code-share z Etihad Airways.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_bd433 2016-01-17 17:17   
gość_bd433 - Profil gość_bd433
To w takim razie może jednak pozostawią loty do Gdańska...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama