×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mariusz Szpikowski nowym dyrektorem PPL


Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk z dniem 15 stycznia 2016 r. powołał Mariusza Szpikowskiego na stanowisko Naczelnego Dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL).Jednocześnie rezygnację ze stanowiska Naczelnego Dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" oraz dyrektora Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, na ręce ministra infrastruktury i budownictwa, złożył 15 stycznia 2016 r. Michał Kaczmarzyk. Rezygnacja została przyjęta. Zgodnie z przepisami ustawy o przedsiębiorstwie państwowym "Porty Lotnicze", Rada Pracownicza przyjęła opinię w obu sprawach.

- Dzisiaj najważniejsze są bezpieczeństwo oraz rozwój portu im. Fryderyka Chopina, a także pozostałych portów lotniczych. Potrzebne jest nowe spojrzenie na działalność Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Powołany dziś Naczelny Dyrektor to profesjonalista, który gwarantuje nie tylko prawidłowe funkcjonowanie portu, ale też wysoki poziom bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

- Szanuję decyzję Michała Kaczmarzyka, który złożył rezygnację – dodał wiceminister Jerzy Szmit, odpowiedzialny w resorcie infrastruktury za sprawy lotnictwa.

//www.pasazer.com/img/images/normal/mariusz,szpikowski,ppl.jpg
Mariusz Szpikowski był w latach 2007 - 2008 wiceprezesem ds. finansów, marketingu i administracji w Air Italy Group. Następnie w latach 2008 - 2013 sprawował funkcję prezesa Air Italy Polska (AIP). Potem od lutego do października 2013 był szefem rady nadzorczej Air Poland Sp. z o.o. Jego ostatnią funkcją w lotnictwie było stanowisko w LOT Aircraft Maintenance Services (LOT AMS) gdzie przez rok, do końca października 2014, sprawował funkcję członka zarządu ds. finansów i restrukturyzacji.

Fot. PPLgość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie