×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT na dużym minusie w 2015 r.


LOT mógł stracić w 2015 r. 25 mln zł na działalności podstawowej i nawet 250 mln netto - przekazał w Sejmie wiceminister skarbu państwa Filip Grzegorczyk. Oryginalny plan restrukturyzacji linii zakładał ok. 125 mln zł zysku operacyjnego i ok. 80 mln netto.


Grzegorczyk zaznaczył, że wyniki są wstępne i na pełne dane trzeba będzie poczekać do zakończenia audytu. 

Jeśli potwierdzą się informacje podane przez wiceministra, będzie to oznaczało, że program restrukturyzacji nie przebiegał tak, jak zakładano. W złożonym w czerwcu 2013 r. do Komisji Europejskiej planie LOT zakładał w 2015 r. ok. 125 mln zł zysku z działalności podstawowej i ok. 80 mln zł zysku netto. 

W rozmowie z Pasazer.com Marcin Celejewski, p.o. prezesa LOT-u, nie chciał jednoznacznie odnieść się do tego, jaki jest wynik finansowy linii za ubiegły rok.

- Postawiliśmy bankruta na nogi. Teraz się rozwijamy i moim zdaniem wynik będzie rzetelny dopiero za jakieś sześć lat. Choć w tym roku wynik operacyjny będzie już pewnym punktem odniesienia. Teraz jesteśmy na etapie ekspansji, ścięliśmy koszty, cały czas ich pilnujemy, ale cały czas musi inwestować - powiedział nam Celejewski. 

P.o. prezes LOT-u podkreślił, że w pierwszym roku po rozpoczęciu restrukturyzacji wynik można łatwo poprawić, bo przede wszystkim obniża się wtedy koszty. Ale wchodząc w etap ekspansji znacznie trudniej mieć świetne rezultaty "na papierze". 

Zgodnie z planem restrukturyzacji LOT miał być od 2015 r. trwale rentowny. W 2016 r. spółka planowała ok. 170 mln zł zysku netto i ok. 220 mln zł zysku operacyjnego. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie