×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT stara się o współpracę z ANA


LOT pracuje nad porozumieniem code-share z ANA, ale proces utrudniają obecne porozumienia w ramach Star Alliance - mówi p.o. prezesa linii Marcin Celejewski. Nieoficjalnie wiadomo, że współpraca polskiej i japońskiej linii nie chce Lufthansa.LOT uruchomił wczoraj (13.1) połączenie do Tokio-Narita. Jedyne bezpośrednie loty z Polski do Japonii nie są jednak objęte porozumieniem code-share pomiędzy LOT-em a All Nippon Airways (ANA) - pomimo tego, że obydwie linie są członkami sojuszu Star Alliance. 

Takie porozumienie umożliwiłoby liniom nie tylko lepszą sprzedaż biletów na bezpośrednią trasę. Niewykluczone, że zostałoby rozszerzone także na np. rejsy krajowe ANA w Japonii czy krajowe i regionalne LOT-u. O tym, że polska linia jest zainteresowana takim porozumieniem, były prezes Sebastian Mikosz mówił już w rozmowie z Pasazer.com w czerwcu 2015 r., krótko po ogłoszeniu połączenia do Tokio.


Jednak do tej pory rozmowy nie przyniosły żadnego efektu. 

- Jesteśmy coraz bliżej nawiązania takiej współpracy. Ale to również kwestia umów w ramach sojuszu Star Alliance - w nich także jesteśmy coraz bliżej przełamania impasu - podkreśla w rozmowie z Pasazer.com p.o. prezesa LOT-u Marcin Celejewski

Nieoficjalnie wiadomo, że ów impas w ramach Star Alliance związany jest ze sprzeciwem Lufthansy. Niemiecki przewoźnik zawarł porozumienie joint-venture z ANA na trasach pomiędzy Niemcami a Europą i jest niechętny wzmocnieniu pozycji LOT-u na tym rynku. Rozwój oferty polskiej linii mógłby zmniejszyć udział Lufthansy. 

fot. Dominik Sipinskigość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie