×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM Cityhopper zamawia kolejne E-Jety


Linia KLM Cityhopper, spółka zależna KLM, wykorzystała wczoraj (13.1) dwie z 17 opcji jakie posiada na embraery E-Jet, zamawiając dwa E175 Plus. Cityhopper posiada jeszcze 15 opcji i praw zakupu, które może wykorzystać nie tylko KLM, ale także HOP! należący do Air France.

Wartość umowy opiewa na kwotę około 88 mln dolarów amerykańskich. Maszyny przylecą do przewoźnika już marcu tego roku. E175 Plus będą posiadać jednoklasową konfigurację pokładu i zabiorą na pokład 88 pasażerów. E-Jety E175 zastąpią we flocie wysłużone fokkery F70.

- To bardzo budujące, że KLM Cityhopper kontynuuje budowę swojej floty opartej na samolotach E-Jet. Już piąty rok z rzędu linia KLM zamawia nasze samoloty, co pokazuje sukces rodziny E-Jet w modernizacji floty KLM Cityhopper - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.

//www.pasazer.com/img/images/normal/embraer,e175plus,klm,media.jpg
Wariant E175 Plus posiada poprawioną wydajność paliwową o ponad 6,4 proc. w porównaniu z obecnie produkowanym modelem. Lepsze osiągi samolotu są możliwe dzięki zmodernizowanym silnikom General Electric GE CF34-8E, a także nowemu kształtowi wingletów, które dodatkowo wydłużono.

Obecnie flota KLM Cityhopper składa się z 47 samolotów: 30 embraerów E190 oraz 17 fokkerów F70. Przewoźnik oczekuje na dostawę 21 E-Jetów: 17 E175 oraz czterech E190, z czego cztery będą wyleasingowane od singapurskiej firmy BOC Aviation.

Fot. Embraer Media



gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie