×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom chce się rozbudowywać


Port Lotniczy Radom planuje nowe inwestycje na radomskim lotnisku, które są warte prawie 100 mln zł. Wśród nich jest m.in. wydłużenie pasa startowego oraz budowa systemu ILS. Wnioski o zezwolenie na budowę, w ramach tzw. specustawy lotniczej, trafiły już do wojewody mazowieckiego.- Jeden z wniosków związany jest z planami rozbudowy lotniska m.in. chodzi o wydłużenie drogi startowej, budowę oświetlenia nawigacyjnego, systemu precyzyjnego lądowania ILS. Planowana jest również przebudowa istniejącego pasa startowego, który do końca 2017 r. musi być dostosowany do wymogów unijnych. Drugi wniosek złożony przez PLR dotyczy sieci uzbrojenia terenu wokół lotniska - powiedział PAP Kajetan Orzeł, rzecznik Portu Lotniczego Radom (PLR).

W połowie lutego minie termin, w którym biuro wojewody mazowieckiego musi sprawdzić złożone przez spółkę dokumenty pod kątem formalnym.

- Jeśli wniosek będzie kompletny, zostanie wszczęte postępowanie sprawdzające, które zakończy się wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji - podało biuro prasowe wojewody mazowieckiego agencji PAP.

Specustawa lotniskowa, która ułatwia procedury związane z pozyskaniem gruntów pod inwestycje, daje wojewodzie trzy miesiące na wydanie decyzji o zezwoleniu na daną budowę.
 
Obecnie z Radomia obsługuje loty czarterowe Czech Airlines. Trzy razy w tygodniu możemy polecieć do Pragi z międzylądowaniem w Ostrawie. Rejsy będą obsługiwane do 22 lutego tego roku. Co potem? Nie wiadomo choć jak zapewniają władze lotniska, nadal prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nowymi przewoźnikami.gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie