×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT uruchamia rejsy do Tokio


Dziś (13.1) odbędzie się pierwszy rejs polskiego przewoźnika z Warszawy do Tokio. To pierwsze nowe połączenie długodystansowe LOT-u od 2012 r. Na pokładzie Dreamlinera podczas inauguracyjnego lotu będzie reporter Pasazer.comPołączenie do Tokio to pierwsza trasa długodystansowa, którą LOT uruchamia po zdjęciu ograniczeń nałożonych przez Komisję Europejską w związku z otrzymaniem pomocy publicznej przez spółkę. Rejsy zostały zapowiedziane w czerwcu ubiegłego roku. 

To pierwsze nowe połączenie długodystansowe LOT-u od niemal czterech lat. Po raz ostatni przewoźnik rozszerzył swoją siatkę połączeń w tym zakresie w maju 2012 r., kiedy to rozpoczęły się loty do Pekinu.


Rejsy do Tokio będą na razie wykonywane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele (połączenia powrotne odpowiednio w czwartki, soboty i poniedziałki). Lot do stolicy Japonii potrwa 10 godzin i 20 minut, powrotny - 11 godzin i 35 minut. Wszystkie połączenia będą obsługiwane trzyklasowymi boeingami 787-8 Dreamliner. 

Na pokładzie pierwszego samolotu lecącego z Warszawy do Tokio znajdzie się liczna delegacja administracji (na jej czele będzie wiceminister rozwoju ds. promocji gospodarczej Radosław Domagalski), biznesu oraz mediów. Wśród ok. 100 zaproszonych gości będzie również reporter Pasazer.com. 

Jeszcze w tym roku LOT planuje także uruchomić połączenie do Seulu. W pierwotnych zapowiedziach była mowa również o rejsach do Bangkoku, ale te najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2017 rgość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie