×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: A350 już w Pekinie


Linia Finnair dodała w ubiegłym tygodniu Pekin do swojej rosnącej listy miast obsługiwanych przez nowe airbusy A350-900. Podczas inauguracji i specjalnej konferencji prasowej obecna była także redakcja Pasazer.com.Pekin to trzecie miasto w siatce Finnaira, po Szanghaju i Bangkoku, do którego lata airbus A350-900. Pierwszy rejs z Helsinek obsługiwanym nowym samolotem odleciał 6 stycznia tego roku. 

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbus,a350,pasazer4.jpg
Dwa dni później w hotelu Rosewood Beijing odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Finnaira, lotniska w Pekinie oraz chińskich władz lotniczych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/a350,finnair,rosewood,beijing1.jpg
Jako ciekawostkę warto dodać, że Finnair był pierwszą zachodnią linią, która otworzyła bezpośrednie loty do Pekinu. Miało to miejsce w czerwcu 1988 r.

- A350 to przyszłość lotnictwa dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zostaliśmy pierwszą linią na świecie, która lata tym samolotem do Chin, a konkretniej do dwóch miast: Szanghaju i Pekinu. Dajemy naszym pasażerom zupełnie nowy samolot i produkt co pokazuje nasze zaangażowanie w rynku lotniczym. Finnair utrzymuje swoje ogromne doświadczenie w zakresie punktualności i bezpieczeństwa operacji lotniczych, a sam A350 daje nam lepszą wydajność paliwową oraz dodatkową pojemność przez co stajemy się bardziej konkurencyjni - powiedział nam w Pekinie Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

//www.pasazer.com/img/images/normal/a350,finnair,rosewood,beijing2.jpg
Więcej na temat wyglądu kabiny pasażerskiej A350 fińskiego przewoźnika, a także obszerny wywiad z prezesem Finnaira przedstawimy już niebawem na łamach naszego portalu w działach Oblatywacz i Gość Pasażera.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbus,a350,pasazer2.jpg
Finnair jest pierwszym przewoźnikiem jaki zamówił A350, a także pierwszym (launch customer) w Europie, który je odebrał. Łącznie przewoźnik zamówił 19 A350-900, a to oznacza, że linia nie tylko wymieni całą swoją flotę dalekodystansową, ale także ją powiększy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/oneworld,a350,finnair,pek,pbozyk2.jpg
Airbusy A350 zabierają na pokład 297 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: 46 w klasie biznes (1-2-1), 43 w ekonomicznej komfort (3-3-3) oraz 208 w klasie ekonomicznej (3-3-3).  Rejsy dalekodystansowe są sprzedawane z zachowaniem trzech klas podróży, natomiast rejsy krajowe i europejskie oferowane są jako rejsy dwuklasowe.
 
Obecnie flota Finnaira składa się z 61 samolotów, w tym trzech airbusów A350-900XWB.

Fot. Piotr Bożykgość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie