×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian: Najlepszy rok w historii


Norweski przewoźnik przewiózł w 2015 r. 25,75 mln pasażerów - o 2 mln więcej niż rok wcześniej. Wzrost wyniósł zatem ponad 7 proc., a głównym jego powodem było lepsze wypełnienie samolotów.


W 2015 r. średnio każdy samolot Norwegiana był wypełniony w 86,2 proc., co było wynikiem aż o 5 pkt. proc. lepszym niż w 2014 r. 

Poprawa wyników była skutkiem zarówno rozszerzenia oferty (Norwegian odebrał w 2015 r. 11 nowych samolotów i uruchomił nowe trasy transatlantyckie oraz krajowe w Hiszpanii), jak i lepszego wykorzystania dostępnych miejsc. 

- Mimo tego, że otwieramy nowe trasy, cały czas potrafimy coraz lepiej zapełniać nasze samoloty. Nasze operacje długodystansowe są już ustabilizowane i znacznie przyczniły się do wzrostu w 2015 r. To dobrze rokuje na przyszłość - podsumował rok cytowany w komunikacie prasowym Bjorn Kjos, prezes Norwegiana.

W samym grudniu linia przewiozła 1,79 mln pasażerów co stanowiło 9-proc. wzrost w porównaniu do grudnia 2014 r. Średnie wypełnienie wyniosło 83,3 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.). W ujęciu rok do roku nie zmieniły się ani średni yield (0,41 korony norweskiej), ani przychód jednostkowy RASK (0,34 korony).gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie