×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk ma umowę marketingową z Wizzem


Port lotniczy w Gdańsku zawarł z Wizz Airem czteroletnią umowę marketingową. Lotnisko nie ujawniło wysokości kontraktu, ale skorzystają na nim pasażerowie - jednym z elementów promocji są bowiem tańsze bilety.Zgodnie z opublikowanym w unijnym dzienniku zamówień publicznych ogłoszeniem, port lotniczy w Gdańsku od 1 stycznia br. do końca 2019 r. będzie płacił Wizz Airowi za działania promocyjne. Obejmą one reklamę na stronie internetowej przewoźnika, w magazynie pokładowym, umieszczenie linków do strony lotniska w Gdańsku. Dla pasażerów najciekawszy jest jednak czwarty element umowy - "udzielanie obniżek cen biletów na trasach z i do portu lotniczego w Gdańsku".

Do tej pory żadne inne lotnisko nie stosowało w umowach marketingowych z liniami lotniczymi takiej klauzuli. Gdańsk zadbał zatem o bezpośrednie korzyści dla pasażerów. Na razie trudno jednak ocenić, na ile to rozwiązanie wpłynie na ceny biletów w praktyce. 

Zamówienie zostało zawarte w trybie z wolnej ręki (czyli bez przetargu), bo tylko Wizz Air mógł spełnić wymagania portu lotniczego. 

To już druga umowa marketingowa Gdańska z Wizz Airem - w 2012 r. lotnisko zawarło dziesięcioletni kontrakt, którego maksymalna wartość (uzależniona od liczby pasażerów linii) sięga 44,9 mln zł. To niecałe 4,5 mln zł rocznie. W 2012 r. Gdańsk podpisał także czteroletnią umowę wartą 22,4 mln zł (5,6 mln rocznie) z Ryanairem. Ten kontrakt kończy się w tym roku - zapewne można spodziewać się jego przedłużenia. 

Przedstawiciele lotniska w Gdańsku zawsze podkreślają, że mimo umów marketingowych z liniami lotniczymi spółka wychodzi na plus. Wynika to z tego, że zwiększony ruch przekłada się na większe wpływy m.in. z opłat lotniskowych i saldo jest dodatnie. Spółka zarządzająca lotniskiem w Gdańsku przynosi zyski. gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie