×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia Airlines bez alkoholu na trasach regionalnych


Malezyjskie linie lotnicze Malaysia Airlines rezygnują z serwowania napojów alkoholowych na wszystkich trasach międzynarodowych, na których czas lotu nie przekracza 3 godzin.Nowe zasady obowiązują od początku bieżącego roku i dotyczą zarówno oferty klasy ekonomicznej, jak i klasy biznes.

Dotychczas obsługa malezyjskiego przewoźnika podawała pasażerom napoje alkoholowe we wszystkich klasach serwisowych na lotach międzynarodowych (z nielicznymi wyjątkami, np. rejsów do Bandar Seri Begawan w Brunei). Od 1 stycznia 2016 roku jest on dostępny wyłącznie na dłuższych trasach regionalnych oraz na rejsach z Kuala Lumpur do Europy i Australii. 


Malaysia Airlines oficjalnie nie uzasadniły tej decyzji, ale jest ona dość zaskakująca w obliczu walki linii o odzyskanie zaufania klientów po dwóch tragicznych katastrofach w 2014 roku i trwającym od wielu lat głębokim kryzysie finansowym. W ramach restrukturyzacji przewoźnik nie tylko stopniowo redukuje swoją flotę i rezygnuje z obsługi najbardziej deficytowych tras, ale stawia również na poprawę produktu zwłaszcza w klasie biznes. Ma to wpłynąć na polepszenie wyników przewozowych i przyciągnąć do linii nowych klientów z segmentu premium. Wycofanie alkoholu z pokładów większości lotów regionalnych tego zadania nie ułatwi, zwłaszcza, że podobnych ograniczeń nie stosują najważniejsi konkurenci Malaysia Airlines w Azji Południowo-Wschodniej.  


Rezygnacja z serwowania alkoholu jednak może nie wynikać wyłącznie z polityki oszczędnościowej. Niewykluczone, że jest to zarazem odpowiedź na ofertę nowych linii malezyjskich, które kilka tygodni temu pojawiły się na lokalnym rynku - Rayani Air, pierwszego w kraju przewoźnika lotniczego w pełni respektującego zasady wynikające z prawa muzułmańskiego. Szariat zakazuje m.in. spożywania alkoholu. 

Tym samym Malaysia Airlines wstępują do grona tzw. dry airlines - linii, które nie oferują pasażerom alkoholu na pokladzie. Należą do niego m.in. EgyptAir, Saudi Arabian Airlines czy Royal Brunei Airlines. 

Fot. M. Stusgość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie