×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Prawie 13-proc. spadek w grudniu


Grudzień na bydgoskim lotnisku zakończył się pod znakiem prawie 13-proc. spadku. Za to w całym 2015 r. lotnisko odnotowało 18-proc. wzrost liczby pasażerów.

Liczba pasażerów według miesięcy
Rok 2015 został zamknięty wynikiem ponad 341 tys pasażerów, z czego w grudniu było ich 23,5 tys. Ubiegły rok okazał się drugim najlepszym okresem w historii lotniska. Lepszy był tylko 2013 r., kiedy port obsłużył dwa tysiące podróżnych więcej. 

Na dobre wyniki wpływ miała bogatsza oferta połączeń, obejmująca 15 kierunków. Największą popularnością cieszyły się kierunki emigracyjne - Londyn-Stansted, Birmingham oraz Dublin. Ponadto w marcu 2015 r. Lufthansa rozpoczęła bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Frankfurtu. Początkowo były wykonywane cztery razy w tygodniu, jednak linia zdecydowała się na zwiększenie oferowania. Oprócz tego w okresie wakacyjnym w rozkładzie pojawił się Kraków. Sezonowa trasa obsługiwana przez Sprint Air powstała dzięki staraniom władz lokalnych. 

Ostatni rok był bardzo udany dla naszego lotniska. Poza rosnącą liczbą obsługiwanych pasażerów ważnym wydarzeniem było uruchomienie przez Lufthansę połączenia na trasie Bydgoszcz-Frankfurt. Dzięki niemu mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego zyskują wygodne połączenie z Bydgoszczy do ponad 160 portów na całym świecie  -  powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Rok 2015 to także współfinansowane ze środków unijnych inwestycje, na które wydano łącznie ponad 142 mln złotych. Wśród głównych prac należy wymienić remont drogi startowej, dróg kołowania oraz dróg technicznych, remont płyt postojowych, ale także zakup sprzętu do obsługi operacji cargo, wozu strażackiego oraz specjalnego pojazdu do transportu osób niepełnosprawnych na pokład samolotu.

- Nasze lotnisko cały czas prowadzi inwestycje, aby zapewnić jak najwyższy poziom obsługi pasażerów. Już w tym roku skorzystają oni z nowoczesnego i znacznie powiększonego terminala, w tym nowych restauracji, sklepów, saloników VIP czy "lotniczego" placu zabaw dla dzieci, ale również powiększonego parkingu - dodał Moraczewski.

Bydgoski port lotniczy w 2015 r., jako pierwszy w Polsce z sukcesem przeprowadził proces konwersji certyfikatu według przepisów unijnych. Wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego certyfikat potwierdza wypełnienie przez Port wszystkich unijnych wymogów i regulacji. 

- Liczymy, że również w tym roku będziemy mogli poinformować o nowościach w siatce połączeń, tym bardziej że w 2016 obchodzimy 100-rocznicę istnienia portu - podsumował prezes.

gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie