Bydgoszcz: Prawie 13-proc. spadek w grudniu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 stycznia 2016 17:18
12 komentarzy
Grudzień na bydgoskim lotnisku zakończył się pod znakiem prawie 13-proc. spadku. Za to w całym 2015 r. lotnisko odnotowało 18-proc. wzrost liczby pasażerów.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)

Rok 2015 został zamknięty wynikiem ponad 341 tys pasażerów, z czego w grudniu było ich 23,5 tys. Ubiegły rok okazał się drugim najlepszym okresem w historii lotniska. Lepszy był tylko 2013 r., kiedy port obsłużył dwa tysiące podróżnych więcej.

Na dobre wyniki wpływ miała bogatsza oferta połączeń, obejmująca 15 kierunków. Największą popularnością cieszyły się kierunki emigracyjne - Londyn-Stansted, Birmingham oraz Dublin. Ponadto w marcu 2015 r. Lufthansa rozpoczęła bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Frankfurtu. Początkowo były wykonywane cztery razy w tygodniu, jednak linia zdecydowała się na zwiększenie oferowania. Oprócz tego w okresie wakacyjnym w rozkładzie pojawił się Kraków. Sezonowa trasa obsługiwana przez Sprint Air powstała dzięki staraniom władz lokalnych.

- Ostatni rok był bardzo udany dla naszego lotniska. Poza rosnącą liczbą obsługiwanych pasażerów ważnym wydarzeniem było uruchomienie przez Lufthansę połączenia na trasie Bydgoszcz-Frankfurt. Dzięki niemu mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego zyskują wygodne połączenie z Bydgoszczy do ponad 160 portów na całym świecie - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Rok 2015 to także współfinansowane ze środków unijnych inwestycje, na które wydano łącznie ponad 142 mln złotych. Wśród głównych prac należy wymienić remont drogi startowej, dróg kołowania oraz dróg technicznych, remont płyt postojowych, ale także zakup sprzętu do obsługi operacji cargo, wozu strażackiego oraz specjalnego pojazdu do transportu osób niepełnosprawnych na pokład samolotu.

- Nasze lotnisko cały czas prowadzi inwestycje, aby zapewnić jak najwyższy poziom obsługi pasażerów. Już w tym roku skorzystają oni z nowoczesnego i znacznie powiększonego terminala, w tym nowych restauracji, sklepów, saloników VIP czy "lotniczego" placu zabaw dla dzieci, ale również powiększonego parkingu - dodał Moraczewski.

Bydgoski port lotniczy w 2015 r., jako pierwszy w Polsce z sukcesem przeprowadził proces konwersji certyfikatu według przepisów unijnych. Wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego certyfikat potwierdza wypełnienie przez Port wszystkich unijnych wymogów i regulacji.

- Liczymy, że również w tym roku będziemy mogli poinformować o nowościach w siatce połączeń, tym bardziej że w 2016 obchodzimy 100-rocznicę istnienia portu - podsumował prezes.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
moherowy 2016-02-04 12:01   
moherowy - Profil moherowy
W styczniu 2016 w Bydgoszczy lekki wzrost: 22 953 pax
gość_6ebd2 2016-01-15 01:46   
gość_6ebd2 - Profil gość_6ebd2
Bydgoszcz praktycznie nie istnieje jeśli chodzi o turystów zagranicznych nocujących w hotelach: zobacz link
gość_5fbf4 2016-01-13 10:49   
gość_5fbf4 - Profil gość_5fbf4
Proste stwierdzenie, PLB się nie rozwija ponieważ znajduje się w Bydgoszczy ,a nie w Toruniu...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama