×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Decyzja w Krakowie. Będzie nowy pas


Jeszcze w tym roku ruszą przygotowania do budowy nowej drogi startowej na lotnisku w Krakowie. Sama budowa może rozpocząć się w 2018 r., a pas powinien zostać oddany po 1-1,5 roku. Podczas prac na lotnisku zostanie utrzymany ruch.


Prezes lotniska Jan Pamuła ogłosił decyzję o budowie drogi startowej podczas konferencji zapowiadającej inwestycje na 2016 r. Port lotniczy planuje w tym roku wydać ok. 150 mln zł. W planach znalazły się m.in.: remont starej płyty postojowej, budowa nowych hangarów oraz nowego parkingu naziemnego dla 850 samochodów i 50 autokarów. W tym roku dokończona zostanie też przebudowa terminala, co zwiększy przepustowość portu lotniczego do 8 mln pasażerów rocznie. 


Jednak najważniejsza dla przyszłości lotniska jest decyzja o budowie nowej drogi startowej. Obecny pas jest już mocno zniszczony i za kilka lat mogą pojawić się na nim uszkodzenia uniemożliwiające eksploatację. Port lotniczy miał wybór między gruntownym remontem obecnej drogi startowej, a budową nowej. 

To pierwsze rozwiązanie byłoby prostsze logistycznie, gdyż nie wymagałoby pozyskiwania nowych gruntów. Mogłoby tez okazać się nieznacznie tańsze - ale na pewno doprowadziłoby do zamknięcia lotniska dla ruchu lotniczego na nawet trzy lata. Dzięki decyzji o budowie nowej drogi startowej krakowskiego portu lotniczego nie trzeba będzie zamykać. 

Nowy pas ma mieć długość 2,8-3 tys. metrów. Powstanie zapewne na południowy-zachód od istniejącego, pod kątem do niego, w kierunku wsi Mników. 

grafika: Pasazer.comgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie