Będzie nowy prezes LOT-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 stycznia 2016 15:04
15 komentarzy
Rada nadzorcza PLL LOT rozpisała konkurs na prezesa spółki. Ogłoszenie ukazało się wczoraj (7.1) w "Rzeczpospolitej". Jednak niewykluczone, że nowego prezesa wyznaczy osobiście minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.
Reklama

Do tej pory informowaliśmy o rozpisaniu konkursów na stanowiska członków zarządu ds. finansowo-ekonomicznych i ds. operacyjnych. Stanowiska te pod koniec roku stracili odpowiednio Maciej Dziudzik i Ewa Kołowiecka. Wcześniej rada nadzorcza nie uprzedzała, że rozpisze również konkurs na prezesa.

Obecnie spółką kieruje p.o. prezes Marcin Celejewski. Został on powołany na to stanowisko bez konkursu z początkiem września 2015 r. - statut LOT-u nie wymaga konkursu dla osób tylko pełniących stanowisko szefa spółki. Poprzednikiem Celejewskiego był Sebastian Mikosz, który zrezygnował z funkcji w efekcie sporu z resortem skarbu.

Kandydaci mają czas na zgłaszanie się do 21 stycznia. 25 stycznia zostaną otwarte zgłoszenia, a od 27 stycznia będą przeprowadzane rozmowy kwalifikacyjne. Oznacza to, że nowe władze LOT-u poznamy zapewne dopiero w lutym.

Nie jest jednak jeszcze przesądzone, że to konkurs wyłoni prezesa LOT-u. Minister skarbu Dawid Jackiewicz zapowiedział wczoraj (7.1), że w kluczowych dla gospodarki spółkach zrezygnuje z takiej procedury i będzie osobiście wyznaczał władze. Wskazał wprawdzie głównie na spółki energetyczne i finansowe, ale nie wykluczone, że również LOT zostanie objęty bezpośrednim nadzorem ministra.

Wśród faworytów do objęcia stanowiska prezesa wymienia się Andrzeja Wysockiego, który już w 2013 r. był bliski objęcia sterów w Locie. Niewykluczone jednak, że prezesem zostanie Celejewski. Wśród kandydatów na stanowiska członków zarządu jest m.in. Stefan Malczewski, przewodniczący "Solidarności" w spółce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_914d7 2016-01-16 12:33   
gość_914d7 - Profil gość_914d7
Aby nowy przes w konciu zamowil nowe Boeingi 737, bo LOT ich bardzo pilne potrzebuje!
spooks 2016-01-12 17:51   
spooks - Profil spooks
Przewodniczący Solidarności kandydatem na prezesa? Ahahaha... no to Ryan na prawdę niedługo ma szansę zostać naszym narodowym przewoźnikiem...
gość_bd7c6 2016-01-12 13:33   
gość_bd7c6 - Profil gość_bd7c6
Proponuje by minister wyznaczał kapitanów na odpowiednie rejsy oraz kto sprawdza kokpit po EMER.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama