×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie nowy prezes LOT-u


Rada nadzorcza PLL LOT rozpisała konkurs na prezesa spółki. Ogłoszenie ukazało się wczoraj (7.1) w "Rzeczpospolitej". Jednak niewykluczone, że nowego prezesa wyznaczy osobiście minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

Do tej pory informowaliśmy o rozpisaniu konkursów na stanowiska członków zarządu ds. finansowo-ekonomicznych i ds. operacyjnych. Stanowiska te pod koniec roku stracili odpowiednio Maciej Dziudzik i Ewa Kołowiecka. Wcześniej rada nadzorcza nie uprzedzała, że rozpisze również konkurs na prezesa. 

Obecnie spółką kieruje p.o. prezes Marcin Celejewski. Został on powołany na to stanowisko bez konkursu z początkiem września 2015 r. - statut LOT-u nie wymaga konkursu dla osób tylko pełniących stanowisko szefa spółki. Poprzednikiem Celejewskiego był Sebastian Mikosz, który zrezygnował z funkcji w efekcie sporu z resortem skarbu. 

Kandydaci mają czas na zgłaszanie się do 21 stycznia. 25 stycznia zostaną otwarte zgłoszenia, a od 27 stycznia będą przeprowadzane rozmowy kwalifikacyjne. Oznacza to, że nowe władze LOT-u poznamy zapewne dopiero w lutym. 

Nie jest jednak jeszcze przesądzone, że to konkurs wyłoni prezesa LOT-u. Minister skarbu Dawid Jackiewicz zapowiedział wczoraj (7.1), że w kluczowych dla gospodarki spółkach zrezygnuje z takiej procedury i będzie osobiście wyznaczał władze. Wskazał wprawdzie głównie na spółki energetyczne i finansowe, ale nie wykluczone, że również LOT zostanie objęty bezpośrednim nadzorem ministra. 

Wśród faworytów do objęcia stanowiska prezesa wymienia się Andrzeja Wysockiego, który już w 2013 r. był bliski objęcia sterów w Locie. Niewykluczone jednak, że prezesem zostanie Celejewski. Wśród kandydatów na stanowiska członków zarządu jest m.in. Stefan Malczewski, przewodniczący "Solidarności" w spółce. gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie