×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair i easyJet najaktywniejsi w 2015 r.


Ryanair i easyJet otworzyły w 2015 r. po 99 nowych tras. Jak wynika z analizy portalu anna.aero, dało to tym przewoźnikom pierwsze miejsce w rankingu najbardziej aktywnych linii lotniczych.Zgodnie z danymi anna.aero, w 2015 r. uruchomionych zostało ponad 3,1 tys. nowych tras. To o ponad 500 więcej niż w 2014 r. Ponad połowa tych tras - dokładnie 1760 - było zupełnie nowymi, nieobsługiwanymi wcześniej połączeniami. 

Największy udział w tej ekspansji połączeń lotniczych mieli dwaj europejscy przewoźnicy niskokosztowi - Ryanair i easyJet, którzy uruchomili po 99 nowych tras. Są to dane brutto - czyli nie uwzględniają liczby tras zamkniętych. 

Europejscy przewoźnicy zdominowali zresztą zestawienie, co pokazuje, że mimo kryzysu na Starym Kontynencie wciąż jest potencjał do rozwoju lotnictwa. Trzecie miejsce zajął Vueling (90 nowych tras), czwarte - Wizz Air (85). 

Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się linie amerykańskie (Southwest Airlines z 77 debiutującymi połączeniami i Allegian Air z 69), ale dalsze lokaty okupuje Europa: Pobieda i Volotea otworzyły po 47 tras, a Aegean Airlines, najwyżej sklasyfikowana linia tradycyjna, 44. Czołową dziesiątkę dopełnia Germania, także z 44 trasami. 

Mimo tej dominacji linii europejskiej w rankingu przewoźników, najwięcej nowych połączeń uruchomiono w Stanach Zjednoczonych. Wynika to wprost z większej niż gdziekolwiek indziej liczby lotnisk pasażerskich. 

Aż 827 nowych tras w 2015 r. rozpoczynało lub kończyło się w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu znalazła się Rosja, ale różnica jest gigantyczna - w tym kraju uruchomionych zostało 381 tras. Tuż za Rosją znalazły się Chiny z 378 trasami.

Następne miejsca to już Europa: Hiszpania (330 tras), Wielka Brytania (312), Niemcy (299), Włochy (281) i Francja (209).gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie