×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław podsumował rekordowy 2015 r.


Wrocławskie lotnisko obsłużyło w grudniu 2015 r. 155 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 7,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. W całym roku ruch wyniósł 2,32 mln pasażerów, czyli o ponad 11 proc. więcej niż 2014 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Duży wzrost zanotowano w segmencie połączeń niskokosztowych - w grudniu obsłużono 98,4 tys. pasażerów, co dało 16 proc. wzrostu w stosunku do grudnia 2014 r. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Wielkiej Brytanii: do Londynu, Glasgow, Liverpoolu czy Bristolu. Na wielu z nich przewoźnicy wprowadzili w okresie świątecznym dodatkowe rejsy.

O 5,6 proc. wzrosła liczba pasażerów podróżujących liniami sieciowymi na trasach międzynarodowych (blisko 23,7 tys. obsłużonych osób). Najchętniej wybierane były połączenia do Frankfurtu i Monachium.

Port Lotniczy Wrocław od początku roku każdego miesiąca notował wzrosty. 

- Grudzień przypieczętował sukcesy notowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.  To nowy rekord w historii wrocławskiego lotniska i znakomita prognoza na przyszłość - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Przewidujemy, że w roku 2016 obsłużymy 2,5 miliona pasażerów.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie