Ulewne deszcze czasem sprawiają problemy w lotnictwie, powodując opóźnienia i odwoływanie lotów. W Dubaju zdarza się to jednak niezwykle rzadko - ale dziś właśnie taka sytuacja nastąpiła." />

Deszcz sparaliżował lotnisko w Dubaju

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 stycznia 2016 19:00
2 komentarze
Ulewne deszcze czasem sprawiają problemy w lotnictwie, powodując opóźnienia i odwoływanie lotów. W Dubaju zdarza się to jednak niezwykle rzadko - ale dziś właśnie taka sytuacja nastąpiła.
Reklama

Intensywny deszcz zaczął padać dziś (3.1) po godzinie 10 czasu lokalnego (7 rano czasu polskiego). Potężna fala opadów utrudniała lądowanie samolotom, zaś zalegająca na lotnisku woda była uciążliwa dla ruchu na płycie lotniska.

Opóźnienia niektórych samolotów sięgały nawet kilku godzin.


Opady deszczu rozpoczęły się już w sobotę i ciągle trwają. W południe czasu lokalnego zwiększyła się ich częstotliwość. W poniedziałek ma nadejść rozpogodzenie, o ile dzisiaj w nocy chmury przesuną się na zachód.

- Port lotniczy Dubaj doświadcza opóźnień przylotów i odlotów z przyczyn operacyjnych i pogodowych. Współpracujemy z liniami, kontrolą ruchu powietrznego oraz innymi partnerami w celu zminimalizowania wszelkich niedogodności dla naszych klientów - powiedział cytowany przez gulfnews rzecznik portu lotniczego w Dubaju.

Deszcz w Dubaju to dość rzadkie zjawisko. Występuje one zwykle od listopada do kwietnia. Jego największe nasilenie ma miejsce w lutym, kiedy może spaść nawet do 35 mm wody.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_d5061 2016-01-03 20:39   
gość_d5061 - Profil gość_d5061
a w Stambule przez ostatnie dwa dni była śnieżyca, która sparaliżowała ruch na obu lotniskach: IST i SAW, wiele rejsów było odwołanych (w tym dwa do WAW) a te co nie odwołano to były bardzo opóźnione nawet po 5-6 godzin
gość_9a6f1 2016-01-03 19:48   
gość_9a6f1 - Profil gość_9a6f1
Lotnisko w Stambule było bardziej sparaliżowane, Turkish Airlines anulował 529 lotów w ciągu 3 dni.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama