×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina zapowiada 25 nowych tras w 2016 r.


W przyszłym roku oferta połączeń z Lotniska Chopina ma się zwiększyć o 25 nowych tras. To pozwoli przekroczyć próg 12 mln odprawionych pasażerów - w tym roku lotnisko obsłuży ok. 11,2 mln osób.

Jak zapowiada w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina, w przyszłym roku warszawski port lotniczy powinien wyprzedzić Pragę pod względem liczby pasażerów. W stolicy Czech już w tym roku będzie ok. 12 mln podróżnych.


Duży wpływ na rozwój siatki połączeń będzie miał LOT. Polski przewoźnik już zapowiedział przywrócenie lub uruchomienie w 2016 r. łącznie 19 połączeń, w tym dalekodystansowego do Tokio. Prawdopodobnie jesienią ruszą także loty do Seulu, ale niepewne jest uruchomienie trasy do Bangkoku.

Wśród nowych połączeń będą także rejsy Air Canada Rouge do Toronto. Przybylski daje do zrozumienia, że to nie koniec nowości.

Już w tym roku rekordowa liczba pasażerów w połączeniu z programem restrukturyzacji pozwoliła wypracować bardzo duży zysk.

Po raz pierwszy w historii spółka Porty Lotnicze, która zarządza Lotniskiem Chopina osiągnie zysk wynoszący ponad 100 mln zł. To jest wynik przede wszystkim efektów restrukturyzacji, którą przeprowadziliśmy w zeszłym roku, jak i bardzo dobrych wyników ruchu na lotnisku - informuje Przybylski.

Dodaje, że dalsze wzrosty nie spowodują tłoku na lotnisku - po jego rozbudowie przepustowość jest ponad dwukrotnie większa niż obsługiwany obecnie ruch.

Przepustowość lotniska dzięki tej przebudowie zwiększyła się do 26 mln pasażerów rocznie. Tak więc zapas przepustowości mamy jeszcze znaczny. Nowych inwestycji na razie w najbliższym czasie nie planujemy. To, co zrobiliśmy w zeszłym roku na razie nam wystarczy - mówi Przybylski.

W dalszej perspektywie planowana jest m.in. rozbudowa terminala o dodatkowe wyjścia do samolotów, przebudowa układu drogowego przed terminalem i budowa kompleksu biurowców Airport City.gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie