×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W styczniu powstanie nowa organizacja lotnicza


W drugiej połowie stycznia oficjalnie powstanie nowe zrzeszenie europejskich linii lotniczych. Będą w nim zrzeszone największe linie: m.in. Lufthansa, Ryanair i Air France-KLM.


Nieformalna współpraca europejskich gigantów trwała już od jakiegoś czasu. Wspólnie prowadzili oni w Brukseli lobbying na rzecz ograniczenia utrudnień regulacyjnych dla europejskich przewoźników lotniczych, brali też udział w konsultacjach nowej unijnej strategii lotniczej

Trzon nowej organizacji, która najprawdopodobniej przyjmie nazwę Airlines for Europe (A4E), będą stanowić: Air France-KLM, International Airlines Group (British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus), Lufthansa, Ryanair i easyJet. 

Jak donosi "Air Transport World", powołanie organizacji powinno zbiec się w czasie ze szczytem lotniczym organizowanym przez holenderską prezydencję w Unii w dniach 20-21 stycznia 2016 r. Działalność stowarzyszenia ma koncentrować się na tych obszarach, w których najważniejsze linie mają zbieżne stanowisko: obniżce opłat lotniskowych, uproszczeniu przepisów i stworzeniu Jednolitego Europejskiego Nieba (European Single Sky). Zapewne nie będzie zajmować się kontrowersyjnymi tematami, takimi jak ekspansja przewoźników z rejonu Zatoki Perskiej.

Powołanie A4E ma zapewnić bardziej skuteczny dialog z Komisją Europejską. Obecnie funkcjonują cztery stowarzyszenia przewoźników: Association of European Airlines, European Low Fares Airline Association, International Air Carrier Association i European Regions Airline Association. Ich stanowiska często są sprzeczne. 

Dyrektorem ds. komunikacji nowego stowarzyszenia został Aage Dugenhaupt, który wcześniej pracował w biurze prasowym Lufthansy i był wiceprezesem airberlin ds. komunikacji korporacyjnej. gość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie