W styczniu powstanie nowa organizacja lotnicza

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 grudnia 2015 08:46
W drugiej połowie stycznia oficjalnie powstanie nowe zrzeszenie europejskich linii lotniczych. Będą w nim zrzeszone największe linie: m.in. Lufthansa, Ryanair i Air France-KLM.
Reklama

Nieformalna współpraca europejskich gigantów trwała już od jakiegoś czasu. Wspólnie prowadzili oni w Brukseli lobbying na rzecz ograniczenia utrudnień regulacyjnych dla europejskich przewoźników lotniczych, brali też udział w konsultacjach nowej unijnej strategii lotniczej.

Trzon nowej organizacji, która najprawdopodobniej przyjmie nazwę Airlines for Europe (A4E), będą stanowić: Air France-KLM, International Airlines Group (British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus), Lufthansa, Ryanair i easyJet.

Jak donosi "Air Transport World", powołanie organizacji powinno zbiec się w czasie ze szczytem lotniczym organizowanym przez holenderską prezydencję w Unii w dniach 20-21 stycznia 2016 r. Działalność stowarzyszenia ma koncentrować się na tych obszarach, w których najważniejsze linie mają zbieżne stanowisko: obniżce opłat lotniskowych, uproszczeniu przepisów i stworzeniu Jednolitego Europejskiego Nieba (European Single Sky). Zapewne nie będzie zajmować się kontrowersyjnymi tematami, takimi jak ekspansja przewoźników z rejonu Zatoki Perskiej.

Powołanie A4E ma zapewnić bardziej skuteczny dialog z Komisją Europejską. Obecnie funkcjonują cztery stowarzyszenia przewoźników: Association of European Airlines, European Low Fares Airline Association, International Air Carrier Association i European Regions Airline Association. Ich stanowiska często są sprzeczne.

Dyrektorem ds. komunikacji nowego stowarzyszenia został Aage Dugenhaupt, który wcześniej pracował w biurze prasowym Lufthansy i był wiceprezesem airberlin ds. komunikacji korporacyjnej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama