×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemiecki sąd zablokował code-share airberlin i Etihad


Ponad 30 połączeń objętych porozumieniem code-share pomiędzy liniami airberlin i Etihad Airways narusza umowę między Niemcami a ZEA dotyczące praw przewozowych - uznał niemiecki sąd. To poważny cios dla przewoźników.Linie airberlin i Etihad Airways oferują obecnie ok. 80 tras z Niemiec w ramach umowy code-share. Tak bliska współpraca jest efektem zaangażowania kapitałowego arabskiej spółki - ma ona 29,2 proc. akcji niemieckiego przewoźnika. 

Sprawę do sądu w Brunszwiku skierował niemiecki rząd. Co prawda wcześniej zgodził się on na objęcie tras porozumieniem code-share, ale w tym roku - według nieoficjalnych informacji z uwagi na presję Lufthansy - wycofał zgodę. Władze uznały, że porozumienie dwustronne pomiędzy Niemcami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie zezwala na tak szeroką współpracę. 

Sąd przychylił się do tych argumentów i nakazał zakończenie oferowanie 31 tras w ramach code-share od 16 stycznia 2016 r. 

Etihad Airways i airberlin wyraziły rozczarowanie taką decyzją i zapowiedziały apelację. W tej chwili spółki mogą nadal oferować 52 trasy w formule code-share. 

Lufthansa szacuje, że dzięki oferowaniu lotów w formule code-share z Etihad Airways, airberlin zarabia rocznie ok. 140 mln euro, a bez tej kwoty linia zbankrutowałaby. Sam airberlin ostrzega, że utrata code-share z arabskim przewoźnikiem mogłaby doprowadzić do likwidacji 8 tys. miejsc pracy. 

Na razie nie wiadomo, które z ponad 80 oferowanych wspólnie tras zostaną wyłączone z porozumienia code-share airberlin i Etihad Airways.gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie