×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: 11 mln pasażerów


11 111 111 pasażerów zostało już obsłużonych na Lotnisku Chopina w 2015 r. Nigdy wcześniej aż tyle osób nie korzystało z usług warszawskiego portu. A to przecież jeszcze nie koniec roku.


Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer195 Polskich Linii Lotniczych LOT. Po wylądowaniu została powitana muzyczną paradą, deszczem z confetti i tortem.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(4).jpg
- Nie spodziewałam się takiego powitania, ale bardzo mi miło. Lubię Lotnisko Chopina, bo jest eleganckie i przyjazne pasażerom. Myślę, że możemy być z niego dumni – powiedziała pani Barbara.

Lotnisko Chopina uhonorowało jubileuszową pasażerkę kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do salonów Executive Lounge, LOT przekazał jej  bilet lotniczy dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio już w przyszłym roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(2).jpg
- To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii warszawskie lotnisko przekracza poziom 11 milionów obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej. Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca, a także bliska współpraca z naszymi partnerami – głównie z LOT-em – skutkuje stałym wzrostem ruchu i przynosi tak dobre efekty – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

- Dziękuję wszystkim pasażerom, którzy korzystali z naszego portu w tym roku i przyczynili się do osiągnięcia tego rekordowego wyniku. Dziękuję również wszystkim pracownikom Lotniska Chopina za zaangażowanie i codzienne starania, aby obsługa pasażerów, bagażu i statków powietrznych zawsze stała na najwyższym poziomie – dodał Kaczmarzyk.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(1).jpg
Swój dotychczasowy najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2013 r., kiedy to obsłużonych zostało 10,6 mln pasażerów. Obecna przepustowość lotniska przekracza 26 mln pasażerów rocznie. Do jej zwiększenia przyczyniło się zakończenie najważniejszych inwestycji, przede wszystkim przebudowy "buraczkowej" części terminala, a także uruchomienie w październiku nowej strefy odpraw LOT-u.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(3).jpg
- Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio. To sprawia, że mamy dla pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina najbardziej rozbudowaną i spełniającą ich oczekiwania ofertę, pozostając niekwestionowanym liderem – powiedział Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT-u.

Gratuluję pani Barbarze i życzę wspaniałej podróży do Tokio na pokładzie Dreamlinera LOT-u. Lotnisku Chopina i nam samym życzę, aby w przyszły roku udało się nam wspólnie pobić kolejny rekord – dodał Celejewski.

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko Chopina


gość_63a18 - Profil
gość_63a18
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie