Lotnisko Chopina: 11 mln pasażerów

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 grudnia 2015 14:31
19 komentarzy
11 111 111 pasażerów zostało już obsłużonych na Lotnisku Chopina w 2015 r. Nigdy wcześniej aż tyle osób nie korzystało z usług warszawskiego portu. A to przecież jeszcze nie koniec roku.
Reklama

Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer195 Polskich Linii Lotniczych LOT. Po wylądowaniu została powitana muzyczną paradą, deszczem z confetti i tortem.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(4).jpg
- Nie spodziewałam się takiego powitania, ale bardzo mi miło. Lubię Lotnisko Chopina, bo jest eleganckie i przyjazne pasażerom. Myślę, że możemy być z niego dumni – powiedziała pani Barbara.

Lotnisko Chopina uhonorowało jubileuszową pasażerkę kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do salonów Executive Lounge, LOT przekazał jej bilet lotniczy dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio już w przyszłym roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(2).jpg
- To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii warszawskie lotnisko przekracza poziom 11 milionów obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej. Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca, a także bliska współpraca z naszymi partnerami – głównie z LOT-em – skutkuje stałym wzrostem ruchu i przynosi tak dobre efekty – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

- Dziękuję wszystkim pasażerom, którzy korzystali z naszego portu w tym roku i przyczynili się do osiągnięcia tego rekordowego wyniku. Dziękuję również wszystkim pracownikom Lotniska Chopina za zaangażowanie i codzienne starania, aby obsługa pasażerów, bagażu i statków powietrznych zawsze stała na najwyższym poziomie – dodał Kaczmarzyk.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(1).jpg
Swój dotychczasowy najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2013 r., kiedy to obsłużonych zostało 10,6 mln pasażerów. Obecna przepustowość lotniska przekracza 26 mln pasażerów rocznie. Do jej zwiększenia przyczyniło się zakończenie najważniejszych inwestycji, przede wszystkim przebudowy "buraczkowej" części terminala, a także uruchomienie w październiku nowej strefy odpraw LOT-u.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11mln,pax,chopin,media%20(3).jpg
- Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio. To sprawia, że mamy dla pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina najbardziej rozbudowaną i spełniającą ich oczekiwania ofertę, pozostając niekwestionowanym liderem – powiedział Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT-u.

Gratuluję pani Barbarze i życzę wspaniałej podróży do Tokio na pokładzie Dreamlinera LOT-u. Lotnisku Chopina i nam samym życzę, aby w przyszły roku udało się nam wspólnie pobić kolejny rekord – dodał Celejewski.

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko Chopina
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_42cde 2016-01-07 12:19   
gość_42cde - Profil gość_42cde
dziwię się że na tak profesjonalnym portalu nikt nie wspomniał iż pasażerka nr 11 111 111 pani Barbara Borykała, to reprezentantka firmy DDB Warszawa, firmy która blisko współpracuje z LOTem i Chopinem i NIE jest to przypadkowy pasażer.
mietek 2016-01-03 16:34   
mietek - Profil mietek
Ja rozumiem, że niektórzy mogą zazdrościć ale mówić, że bilet w dwie strony dla dwóch osób do Tokio to lipa??? Widać zawiść nie zna umiaru:) Brawo dla WAW i pozdrowienia dla Wszystkich, nawet dla maruderów.
gość_3a9ca 2016-01-02 12:12   
gość_3a9ca - Profil gość_3a9ca
Świetny wynik Okęcia. W Polsce lotniska rozwijają się bardzo szybko, stąd wiadomo, że przyrosty na Okęciu będą coraz mniejsze.
Porównują się z Pragą trzeba by było porównać ilość mieszkańców Czech ale też ile robi ich narodowy przewoźnik, bo jest linią dużo mniejszą niż LOT. Zatem brawo również dla LOT, że w obecnej sytuacji rynkowej daje radę i robi prawie połowę obrotu pasazerów Okęciu.
Dobrze, że hejterzy nie porównują Okęcia z Frankfurtem :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama