Nadchodzą zmiany w programie Flying Blue (AF-KLM)

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 grudnia 2015 08:30
1 komentarz
Grupa Air France-KLM zapowiada gruntowne zmiany w programie lojalnościowym dla często podróżujących pasażerów Flying Blue. Modyfikacje będą wprowadzane stopniowo w latach 2016-2018.
Reklama

Szczegóły nowej koncepcji programu nie zostały jeszcze w pełni ujawnione, ale podano już kilka przykładowych zmian. Zdaniem dyrektora programu, Frédérica Kahane, planowana formuła Flying Blue ma "znacząco poprawić poziom satysfakcji klientów".


Zasadniczej zmianie ulegnie przede wszystkim sposób naliczania mil za przeloty. W miejsce dotychczasowego mechanizmu opartego o przebyty przez pasażera faktyczny dystans oraz klasę rezerwacyjną, w której został wystawiony jego bilet, pojawi się przelicznik bazujący na kwocie wydanej na zakup konkretnego biletu. Takie rozwiązanie przyjęły już programy największych linii amerykańskich (United Airlines, Delta Air Lines, a od 2016 roku także American Airlines). W praktyce oznacza to, że pasażerowie rezerwujący tańsze bilety będą z reguły otrzymywali mniej punktów niż dotychczas.

W zamian za to AF-KLM zapowiada wzbogacenie opcji wydawania mil zgromadzonych przez uczestników programu. Od drugiego kwartału 2016 roku ma zostać uruchomiona platforma, która umożliwi rezerwację noclegów za mile. Polepszyć się ma także dostępność biletów-nagród na najbardziej popularnych trasach. Pasażerowie uzyskają ponadto możliwość zamiany mil na przeloty niskokosztowymi liniami Transavia.


Zmodyfikowany zostanie również katalog przywilejów dla klientów statusowych. Pasażerowie posiadający najwyższe statusy w programie - Gold i Platinum - będą mogli liczyć na jeszcze więcej korzyści. Nowością ma być "dożywotni" status Platinum, który będzie automatycznie przyznawany najlepszym klientom po 10 latach lojalności. Przy okazji zapowiedziano jednak ograniczenie niektórych przywilejów członkom Flying Blue o statusie Silver.

Szczegółowy zakres poszczególnych elementów nowej koncepcji programu będzie precyzowany stopniowo, a jego pełna modyfikacja zakończy się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Wstępne zapowiedzi dyrekcji Flying Blue nie pozostawiają jednak wątpliwości co do głównego kierunku zamierzonych modyfikacji, które wpisują się w globalną tendencję ograniczania kosztów związanych z obsługą programów lojalnościowych. Polega ona przede wszystkim na uzależnieniu korzyści oferowanych ich klientom nie tylko od dużej częstotliwości podróżowania, ale zwłaszcza od ilości pieniędzy wydawanych regularnie na przeloty.

Flying Blue jest programem lojalnościowym prowadzonym wspólnie przez Air France-KLM, Kenya Airways, TAROM i Arcalin. Jego uczestnicy mogą gromadzić mile za przeloty wszystkimi przewoźnikami należącymi do sojuszu Sky Team, a także liniami partnerskimi.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a9545 2016-01-04 19:10   
gość_a9545 - Profil gość_a9545
Dla informacji "dozytowni" status Platinium istnieje juz od kilku lat: wystarczy przez 10 kolejnych lat miec status Platinium aby go otrzymac na zawsze
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama