×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nadchodzą zmiany w programie Flying Blue (AF-KLM)


Grupa Air France-KLM zapowiada gruntowne zmiany w programie lojalnościowym dla często podróżujących pasażerów Flying Blue. Modyfikacje będą wprowadzane stopniowo w latach 2016-2018.


Szczegóły nowej koncepcji programu nie zostały jeszcze w pełni ujawnione, ale podano już kilka przykładowych zmian. Zdaniem dyrektora programu, Frédérica Kahane, planowana formuła Flying Blue ma "znacząco poprawić poziom satysfakcji klientów". 


Zasadniczej zmianie ulegnie przede wszystkim sposób naliczania mil za przeloty. W miejsce dotychczasowego mechanizmu opartego o przebyty przez pasażera faktyczny dystans oraz klasę rezerwacyjną, w której został wystawiony jego bilet, pojawi się przelicznik bazujący na kwocie wydanej na zakup konkretnego biletu. Takie rozwiązanie przyjęły już programy największych linii amerykańskich (United Airlines, Delta Air Lines, a od 2016 roku także American Airlines). W praktyce oznacza to, że pasażerowie rezerwujący tańsze bilety będą z reguły otrzymywali mniej punktów niż dotychczas. 

W zamian za to AF-KLM zapowiada wzbogacenie opcji wydawania mil zgromadzonych przez uczestników programu. Od drugiego kwartału 2016 roku ma zostać uruchomiona platforma, która umożliwi rezerwację noclegów za mile. Polepszyć się ma także dostępność biletów-nagród na najbardziej popularnych trasach. Pasażerowie uzyskają ponadto możliwość zamiany mil na przeloty niskokosztowymi liniami Transavia. 


Zmodyfikowany zostanie również katalog przywilejów dla klientów statusowych. Pasażerowie posiadający najwyższe statusy w programie - Gold i Platinum - będą mogli liczyć na jeszcze więcej korzyści. Nowością ma być "dożywotni" status Platinum, który będzie automatycznie przyznawany najlepszym klientom po 10 latach lojalności. Przy okazji zapowiedziano jednak ograniczenie niektórych przywilejów członkom Flying Blue o statusie Silver. 

Szczegółowy zakres poszczególnych elementów nowej koncepcji programu będzie precyzowany stopniowo, a jego pełna modyfikacja zakończy się w pierwszym kwartale 2018 roku. 

Wstępne zapowiedzi dyrekcji Flying Blue nie pozostawiają jednak wątpliwości co do głównego kierunku zamierzonych modyfikacji, które wpisują się w globalną tendencję ograniczania kosztów związanych z obsługą programów lojalnościowych. Polega ona przede wszystkim na uzależnieniu korzyści oferowanych ich klientom nie tylko od dużej częstotliwości podróżowania, ale zwłaszcza od ilości pieniędzy wydawanych regularnie na przeloty. 

Flying Blue jest programem lojalnościowym prowadzonym wspólnie przez Air France-KLM, Kenya Airways, TAROM i Arcalin. Jego uczestnicy mogą gromadzić mile za przeloty wszystkimi przewoźnikami należącymi do sojuszu Sky Team, a także liniami partnerskimi. 

Fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie