×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miasto Rzeszów dołoży 2 mln zł do lotniska


Rzeszowscy radni zgodzili się na to, by miasto za 2 mln zł objęło udziały w lotnisku w tym mieście. Jednak zgodnie z zapowiedziami prezydenta Rzeszowa nie wpłynie to na sposób zarządzania Jasionką.


Podjęta przez radnych uchwała umożliwia miastu objęcie udziałów w lotnisku - nie sprecyzowano jednak, czy nastąpi to poprzez dokapitalizowanie spółki, czy poprzez odkupienie udziałów od obecnych akcjonariuszy. 

Port lotniczy w Rzeszowie należy obecnie w 54,35 proc. do województwa podkarpackiego i w 45,65 proc. do PPL. Kapitał zakładowy spółki wynosi ponad 484,6 mln zł. To oznacza, że w przypadku dokapitalizowania miasto objęłoby zaledwie ok. 0,4 proc. akcji. W przypadku odkupienia akcji od jednego z udziałowców mogłoby pozyskać je poniżej ceny nominalnej. 

Prawdopodobnie miasto dokapitalizuje lotnisko, bo dzięki temu faktycznie wzrośnie jego budżet. W przypadku odkupienia udziałów zyskałby któryś z dotychczasowych akcjonariuszy.

W rozmowie z lokalnym portalem Nowiny24 prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, podkreślił, że nie zamierza ingerować w zarządzanie lotniskiem. Według niego objęcie udziałów to tylko formalność, która poprawi jednak konkurencyjność portu lotniczego.gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie