Miasto Rzeszów dołoży 2 mln zł do lotniska

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 grudnia 2015 10:16
12 komentarzy
Rzeszowscy radni zgodzili się na to, by miasto za 2 mln zł objęło udziały w lotnisku w tym mieście. Jednak zgodnie z zapowiedziami prezydenta Rzeszowa nie wpłynie to na sposób zarządzania Jasionką.
Reklama

Podjęta przez radnych uchwała umożliwia miastu objęcie udziałów w lotnisku - nie sprecyzowano jednak, czy nastąpi to poprzez dokapitalizowanie spółki, czy poprzez odkupienie udziałów od obecnych akcjonariuszy.

Port lotniczy w Rzeszowie należy obecnie w 54,35 proc. do województwa podkarpackiego i w 45,65 proc. do PPL. Kapitał zakładowy spółki wynosi ponad 484,6 mln zł. To oznacza, że w przypadku dokapitalizowania miasto objęłoby zaledwie ok. 0,4 proc. akcji. W przypadku odkupienia akcji od jednego z udziałowców mogłoby pozyskać je poniżej ceny nominalnej.

Prawdopodobnie miasto dokapitalizuje lotnisko, bo dzięki temu faktycznie wzrośnie jego budżet. W przypadku odkupienia udziałów zyskałby któryś z dotychczasowych akcjonariuszy.

W rozmowie z lokalnym portalem Nowiny24 prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, podkreślił, że nie zamierza ingerować w zarządzanie lotniskiem. Według niego objęcie udziałów to tylko formalność, która poprawi jednak konkurencyjność portu lotniczego.
Reklama
Tagi
rzeszów

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9b1a5 2016-01-01 19:02   
gość_9b1a5 - Profil gość_9b1a5
gość_b1e43 Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Ty tu byłeś a ja tu mieszkam. Większość pouciekała wg Ciebie, a tymczasem buduje się tutaj dużo nowych osiedli. Coś tu nie gra ... I wiesz lepiej ode mnie czy moi znajomi maja aspiracje czy nie (tak dla Twojej wieści - w większości pracują w branży lotniczej). Tak jak mówiłem, myśl sobie co chcesz, ja nie zamierzam więcej z Toba dyskutować, bo to nie ma sensu. Zawiść, zaślepienie i kompleksy chyba przez Ciebie przemawiają. EOT
gość_b1e43 2015-12-31 17:41   
gość_b1e43 - Profil gość_b1e43
gość_446f4 nie rusza mnie rzeszowska propaganda "sukcesu", bo byłem w tym miasteczku nie raz, mam też znajomych stamtąd - większość pouciekała za granicę (stąd też zmywakowe połączenia są nabite z Rzeszowa na full) albo do Krakowa. Niestety podświetlany most, czy bezsensowna kładka do chodzenia dookoła ulicy nie powoduje,że ludzie mają co do garnka włożyć. W Rzeszowie nie ma żadnych ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych (poza siatkówką), nie ma basenu z prawdziwego zdarzenia, miejsca wypoczynkowe dla mieszkańców zabudowuje się blokami bez żadnego planu, dlatego nie rozumiem jak można cieszyć się jak głupi do sera,że chodnik jest wyczyszczony,trawa ścięta a most podświetlony i uznawać to za rozrywkę. Opowiastki o znajomych z Poznania czy Warszawy którzy jakoby przyjechali za pracą do Rzeszowa wkładam między buty, no chyba,że chciały uciec od zgiełku wielkich miast i mieć blisko w Bieszczady ale to ludzie którzy nie mają zbyt wysokich aspiracji zawodowych i takich odklejeńców jest pełno we wsiach i miasteczkach całej Polski.
gość_e354a 2015-12-31 15:52   
gość_e354a - Profil gość_e354a
o jejku rozmawiamy tu o miescie wielkości 180 tys (wiki) szkoda pisać
Ogarnijcie się
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama