×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100 mln pasażerów w Atlancie


Lotnisko Hartsfield-Jackson International w Atlancie obsłużyło dziś (27.12) 100-milionowego pasażera. Jest to absolutny światowy rekord i pierwsze lotnisko na świecie, które przekroczyło barierę 100 mln pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego.
100-milionowym pasażerem lotniska w Atlancie został Larry Kendrick, który podróżował z miasta Gulfport, w stanie Mississippi. Larry otrzymał od spółki Atlanta Airport samochód Nissan Altima, voucher o wartości 500 dolarów amerykańskich do wydania w sklepach lotniskowych oraz dwa podwójne bilety na podróż w dwie strony na wszystkich kontynentalnych trasach Delty.

//www.pasazer.com/img/images/normal/100mln,pax,atlanta.png
Szczęśliwy podróżny przyleciał do Atlanty linią lotniczą Delta Air Lines. Po wylądowaniu samolot został powitany na drodze kołowania tradycyjnym lotniczym salutem wodnym. 

- Co za niespodzianka! Jestem totalnie zaskoczony! –  powiedział Larry Kendrick, 100-milionowy pasażer lotniska, gdy zaskoczony wyróżnieniem odbierał nagrody od portu lotniczego i przewoźnika. – Jest mi niezmiernie miło, że to akurat ja okazałem się 100-milionowym pasażerem. Lotnisko w Atlancie jest bardzo ładne i coraz bardziej przyjazne dla pasażerów i naprawdę lubię z niego korzystać - dodał.

//www.pasazer.com/img/images/normal/rsz_atlanta_international_airport.jpg
Hartsfield-Jackson w Atlancie jest najbardziej ruchliwym i najbardziej wydajnym na świecie portem lotniczym. Posiada pięć dróg startowych o oznaczeniach: 8L/26R, 8R/26L, 9L/27R, 9R/27L, 10/28. Lotnisko obsłużyło już 100 mln pasażerów w 2015 r., a w ofercie lotniska znajduje się 150 miast w Stanach Zjednoczonych i 70 w ruchu międzynarodowym w 48 krajach.

//www.pasazer.com/img/images/normal/atlanta,lotnisko,media.jpg
ATL Airport oferuje bezpośredni wpływ gospodarczy na metropolię Atlanty w wysokości 34,8 mld dolarów amerykańskich i całkowity bezpośredni wpływ na stan Georgia w wysokości 70,9 mld dolarów amerykańskich. Lotnisko jest także największym pracodawcą w stanie i łącznie zatrudnia ponad 63 tys. pracowników.

Fot. ATL Airportgość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie