100 mln pasażerów w Atlancie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 grudnia 2015 16:50
17 komentarzy
Lotnisko Hartsfield-Jackson International w Atlancie obsłużyło dziś (27.12) 100-milionowego pasażera. Jest to absolutny światowy rekord i pierwsze lotnisko na świecie, które przekroczyło barierę 100 mln pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego.
Reklama

100-milionowym pasażerem lotniska w Atlancie został Larry Kendrick, który podróżował z miasta Gulfport, w stanie Mississippi. Larry otrzymał od spółki Atlanta Airport samochód Nissan Altima, voucher o wartości 500 dolarów amerykańskich do wydania w sklepach lotniskowych oraz dwa podwójne bilety na podróż w dwie strony na wszystkich kontynentalnych trasach Delty.

//www.pasazer.com/img/images/normal/100mln,pax,atlanta.png
Szczęśliwy podróżny przyleciał do Atlanty linią lotniczą Delta Air Lines. Po wylądowaniu samolot został powitany na drodze kołowania tradycyjnym lotniczym salutem wodnym.

- Co za niespodzianka! Jestem totalnie zaskoczony! – powiedział Larry Kendrick, 100-milionowy pasażer lotniska, gdy zaskoczony wyróżnieniem odbierał nagrody od portu lotniczego i przewoźnika. – Jest mi niezmiernie miło, że to akurat ja okazałem się 100-milionowym pasażerem. Lotnisko w Atlancie jest bardzo ładne i coraz bardziej przyjazne dla pasażerów i naprawdę lubię z niego korzystać - dodał.

//www.pasazer.com/img/images/normal/rsz_atlanta_international_airport.jpg
Hartsfield-Jackson w Atlancie jest najbardziej ruchliwym i najbardziej wydajnym na świecie portem lotniczym. Posiada pięć dróg startowych o oznaczeniach: 8L/26R, 8R/26L, 9L/27R, 9R/27L, 10/28. Lotnisko obsłużyło już 100 mln pasażerów w 2015 r., a w ofercie lotniska znajduje się 150 miast w Stanach Zjednoczonych i 70 w ruchu międzynarodowym w 48 krajach.

//www.pasazer.com/img/images/normal/atlanta,lotnisko,media.jpg
ATL Airport oferuje bezpośredni wpływ gospodarczy na metropolię Atlanty w wysokości 34,8 mld dolarów amerykańskich i całkowity bezpośredni wpływ na stan Georgia w wysokości 70,9 mld dolarów amerykańskich. Lotnisko jest także największym pracodawcą w stanie i łącznie zatrudnia ponad 63 tys. pracowników.

Fot. ATL Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2015-12-31 13:21   
Kelo - Profil Kelo
gość_b9a97: Mi bardziej chodziło, że fenomeny typu Atlanta powodowane są obecnością największego/ lub największych graczy lotniczych danego kraju, którzy niekoniecznie siedzą w stolicy. Nie wszędzie stolica jest największa bądź wytwarza najwięcej PKB (patrzeć kraje federalne USA, gdzie Waszyngton to jedno z wielu miast niekoniecznie naj naj pod jakimś względem czy właśnie Niemcy) z drugiej strony mamy liczniejszą grupę Warszawa/Praga/Paryż/Londyn/Moskwa itp itd gdzie mamy Stolica potem długo nic :D Dokładanie maszyn do regionów przez LOT do lotów p2p o czym piszesz to wyobrażam sobie, gdyby był dużą (niemieszczącą się na Okęciu linią) z dobrymi finansami, gdzie mogą sobie pozwolić ewentualnie na sprawdzanie potencjału danego kierunku i rentowności z jakiegoś portu (wiedząc że może przynosić kiepski zysk)
garcba 2015-12-31 13:04   
garcba - Profil garcba
gość_b9a97, hahaahah, dobre! LOT by podzielił los EuroLotu..
gość_b9a97 2015-12-31 12:23   
gość_b9a97 - Profil gość_b9a97
Kelo, nie musi tworzyć drugiego hubu na którymś lotnisku regionalnym. Po prostu zbazować z jedną maszynę na dwóch, trzech czy z czterech lotniskach (np. KRK i GDN, WRO i POZ) i otworzyć z nich ze 4-5 połączeń. W zupełnošci starczy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama