×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wielkie inwestycje w Manchesterze


Port lotniczy w Manchesterze rozpisał przetargi warte łącznie 500 mln funtów (ok. 2,9 mld zł). To główna część wielkiego programu inwestycyjnego, który łącznie może kosztować nawet miliard funtów.


Cały program jest rozpisany na 10 lat i zakłada daleko idącą przebudowę lotniska. 

W ramach rozpisanych przetargów większość dotyczy przebudowy terminala 2. Zostanie on także dwukrotnie powiększony, dzięki czemu znacznie wzrośnie przepustowość. Poszczególne przetargi dotyczą: nowej sortowni bagażu, nowych pirsów, rozbudowy hali terminala, przebudowy układu drogowego, zmian w istniejącej bryle terminala, nowych parkingów wielopoziomowych i usług. 

Z uwagi na poziom skomplikowania inwestycji lotnisko wymaga, aby firmy zgłaszające się do prekwalifikacji udowodniły, że w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły co najmniej 750 mln funtów obrotów. Dopiero w drugim etapie odbędzie się wybór konkretnych wykonawców. 

Zgodnie z założeniami przebudowa ma powiększyć terminal 2 o 140 proc. Przybędzie 50 nowych punktów handlowych i gastronomicznych, a inwestycja pozwoli na obsługę ponad 30 mln pasażerów rocznie. Spółka zarządzająca lotniskiem prognozuje, że rozbudowa stworzy 1,5 tys. nowych miejsc pracy. 

Przebudowa lotniska w Manchesterze ma zakończyć się w 2025 r.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie