×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt przekroczył 60 mln pasażerów


Lotnisko we Frankfurcie tuż przed świetami po raz pierwszy w historii przekroczyło poziom 60 mln pasażerów odprawionych w ciągu jednego roku. Do końca roku możliwy jest wzrost do ponad 61 mln.60-milionowy pasażer podróżujący z lub do lotniska we Frankfurcie odprawił się 22 grudnia. 13-letnia Antonia Heid z miasta Fulda razem z rodziną leciała liniami Condor do Kapsztadu. Antonia otrzymała od przewoźnika voucher na darmowy lot po Europie, a od spółki Fraport AG Travel Service bon zniżkowy o wartości 1000 euro na kolejne wakacje. 

- Zaledwie 11 lat temu po raz pierwszy przekroczyliśmy poziom 50 mln pasażerów rocznie. Teraz, dzięki 60 mln, weszliśmy na nowy poziom - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Anke Giesen, wiceprezes lotniska we Frankfurcie ds. operacyjnych.  

To kolejny już rekord we Frankfurcie w tym roku. 2 sierpnia lotnisko ustanowiło rekord pod względem liczby pasażerów odprawionych jednego dnia - było ich 217,5 tys. Odnotowało też największą w historii liczbę dni z ruchem przekraczającym 200 tys. W 2015 r. było ich 63, a dla porównania w 2014 r. tylko 28. 

W 2014 r. lotnisko we Frankfurcie odprawiło 59,57 mln pasażerów. Zajęło 11. miejsce pod względem ruchu lotniczego na świecie i trzecie w Europie (po Londynie-Heathrow i Paryżu-CDG).gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie