×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian wyleasinguje 12 A320neo


Linia Norwegian Air Shuttle wypożyczy przewoźnikowi HK Express 12 airbusów A320neo. To o tyle ciekawa transakcja, że norweska spółka kupiła samoloty dla siebie, po czym zdała sobie sprawę, że zamówiła ich zbyt dużo.


Transakcja zostanie zawarta poprzez spółkę Arctic Aviation Assets, której całkowitym właścicielem jest linia Norwegian Air Shuttle. AAA została powołana do zarządzania flotą norweskiej linii - firma jest zarejestrowana w Irlandii. W tej chwili AAA zarządza flotą 100 samolotów i oczekuje na dostawę kolejnych 267 z dostawą zaplanowaną do 2022 r. Dodatkowo spółka posiada też 160 opcji na samoloty.

12 objętych umową airbusów trafi do AAA w latach 2016-2018 i od razu po dostawie zostaną one wypożyczone HK Express. 

Linia HK Express to pierwszy przewoźnik niskokosztowy z Hongkongu. Flota spółki składa się obecnie wyłącznie z airbusów A320.

Linie Norwegian oczekują na dostawę 100 airbusów A320neo, 100 boeingów 737 MAX 8 i 39 boeingów 737-800NG. Przewoźnik zamówił także 30 boeingów 787-9 Dreamliner. W ocenie ekspertów tak duże zamówienia złożone przez linię, które obecna flota liczy niecałe 100 maszyn, są przesadzone. Steven F. Udvar-Hazy, założyciel firmy leasingowej ILFC, w rozmowie z Pasazer.com ocenił, że Norwegian musi wynajmować samoloty, bo to jedyne wyjście, by na nich nie tracić. gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie