×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: 2,5 mln pasażerów w 2015 r.


Już 2,5 miliona pasażerów zostało obsłużonych na Lotnisku Warszawa/Modlin od początku 2015 r. - to rekord w dotychczasowej historii portu.


W‎ zeszłym roku lotnisko przyjęło 1,7 mln podróżnych, czyli prawie milion osób mniej, niż w obecnym.

- Bardzo się cieszymy, że lotnisko wciąż się rozwija. Odnotowujemy stałe wzrosty zarówno liczby pasażerów jak i przychodów portu z działalności pozalotniczej. Wyniki lotniska oceniamy bardzo dobrze! Jest to opinia nie tylko nasza, ale również wszystkich właścicieli spółki zarządzającej portem. Jesteśmy już czwartym największym portem w Polsce. Na lotnisku odprawia się prawie 8 tys. osób ‎dziennie i ok. 230 tys. miesięcznie - tak dobrego wyniku nie zakładały nawet plany wykonawcze spółki - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w ponad trzy lata rozwinął siatkę oferowanych połączeń do 36 kierunków lotniczych w całej Europie. Najpopularniejszymi trasami‎ od początku tego roku są:
 1. Londyn ‎Stansted
 2. Wrocław
 3. Bruksela-Charleroi
 4. Gdańsk
 5. Rzym-Ciampino
 6. Paryż-Beauvais
 7. Oslo-Rygge
 8. Mediolan-Bergamo
 9. Dublin
 10. Ateny
- Najważniejsze, że już zaczynamy przynosić zysk - na poziomie EBITDA wyniesie on z końcem roku ok. 14 mln zł. Zysk netto osiągniemy w 2017 roku - czyli niecałe 5 lat po uruchomieniu lotniska - to bardzo szybko jak na tak dużą inwestycję - mówi Marcin Danił, wiceprezes lotniska.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie