LOT poleci do Splitu i Zadaru

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 grudnia 2015 13:48
19 komentarzy
Split i Zadar to kolejne dwa chorwackie miasta, do których będzie można polecieć już od 30 kwietnia na pokładach samolotów LOT.
Reklama

Polski przewoźnik zaoferuje pasażerom loty do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Chorwacji zarówno bezpośrednio z Warszawy jak i z jedną wygodną przesiadką z innych miast w Polsce i Europie. Połączenia będą obsługiwane sezonowo od 30 kwietnia do października 2016 roku.

LOT wprowadził rejsy do Splitu i Zadaru z myślą o stale rosnącym ruchu turystycznym między Polską a Chorwacją. Wcześniej rejsy na tej trasie obsługiwał z sukcesem Eurolot.
- Dziś podróż nad wybrzeże Adriatyku to co najmniej kilkanaście godzin spędzonych za kierownicą. Już od kwietnia będzie to tylko 2 godziny wygodnego, bezpośredniego rejsu. Jesteśmy pierwszy przewoźnikiem, który połączy Split i Zadar nie tylko z Warszawą, ale również z innymi miastami w Polsce i Europie, do których latamy. Na przykład na trasie Kraków – Zadar LOT oferuje jedyne 35 minut przesiadki – mówi Adrian Kubicki, p.o. rzecznika prasowego LOT.

Połączenia do Chorwacji realizowane będą samolotami typu Bombardier. Połączenia na trasie Warszawa – Zadar realizowane będą raz w tygodniu, a do Splitu trzy razy w tygodniu.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wojtek 2015-12-26 20:47   
wojtek - Profil wojtek
Zbankrutowali bo linie były źle zarządzane. Gwoździem do trumny było wyjście z KRK i BUD i przeniesienie do VIE. To zresztą później sami przyznali że zamknięcie bazy w KRK to był największy błąd bo baza ta jako jedyna przynosiła zyski. Gdyby nie to nie wiadomo jak potoczyłyby się losy NE, być może nadal woziliby pasażerów min z KRK do Chorwacji :)
Affinitor 2015-12-26 19:59   
Affinitor - Profil Affinitor
Moze bilety tanie nie były, moze samoloty latały pełne, moze lot byl alternatywa dla auta, choć skoro Sky robił tak dobre polaczenia, to dlaczego zbanczyl? Na poczatku lat 2000 Neckermann robił czartery do Splitu Lotem z Warszawy, frekwencja była tak znakomita, ze bodaj po sezonie 2002 lub 2003 zaprzestali na kilka lat w ogole. Obecnie tez jakos nadmiaru czarterow do Chorwacji nie ma, ale pewnie z Krakowa samolot jest bardziej konkurencyjny dla auta niz z Warszawy... :)
wojtek 2015-12-26 16:14   
wojtek - Profil wojtek
Nieprawdą jest. Za czasów Skyeurope z KRK do Splitu i Dubrovnika latały pełne samoloty gdzie bilety wcale tanie nie były. Trochę ponad godzinny lot był poważną alternatywą dla kilkunastogodzinnej tułaczki autem...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama