×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gigantyczny wzrost w Schonefeld dzięki Ryanairowi


Po uruchomieniu bazy Ryanaira na lotnisku w Berlinie-Schonefeld zanotowało ono niemal 50-proc. wzrost liczby pasażerów. W listopadzie z lotniska skorzystało 825,8 tys. podróżnych.


Ruch na mniejszym z berlińskich lotnisk był dokładnie o 46,1 proc. większy niż rok temu.

Lotnisko Tegel zanotowało za to spadek liczby pasażerów. W listopadzie skorzystało z niego 1,61 mln osób, czyli o 1,2 proc. mniej niż przed rokiem. Łącznie ruch w Berlinie wyniósł 2,44 mln, co stanowiło wzrost o 10,9 proc. 

Wzrost liczby operacji na Schonefeld był mniej wyraźny i wyniósł 31,7 proc. (do 7,5 tys.). Na Tegel odbyło się 14,7 tys. startów i lądowań, co stanowiło spadek o 0,3 proc. Dla obydwu lotnisk wzrost wyniósł 8,6 proc. Ruch cargo zwiększył się o 0,4 proc. do 3,9 tys. ton.

Od początku roku do końca listopada z obydwu lotnisk skorzystało łącznie 27,22 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 5 proc. Na Tegel odprawiono 19,51 mln osób, czyli o 1,6 proc. więcej niż rok temu. Z kolei na lotnisku Schonefeld wzrost wyniósł 14,9 proc. do 7,72 mln pasażerów. 
gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie